Правляча партія ПАР «Африканський національний конгрес» ухвалила рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна. Про це повідомив президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса 25 квітня на спільній пресконференції з президентом Фінляндії, пише africanews.com. Пізніше на сайті адміністрації президента ПАР опублікували заяву-спростування.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Правляча партія вважає, що вихід ПАР із Міжнародного кримінального суду стане розсудливим кроком», – заявив Рамафоса.
- Як повідомило російське пропагандистське агентство ТАСС, про рішення «Африканського національного конгресу» щодо МКС Рамафоса розповів у контексті ситуації з Путіним. Він зазначив, що влада країни продовжує вивчати це питання.
- Представник президента ПАР зауважив у розмові з ТАСС, що для виходу з МКС необхідне рішення парламенту. АНК у нижній палаті парламенту має більшість.
- Оновлено. Пізніше Адміністрація президента ПАР заявила, що країна не виходитиме з юрисдикції МКС. «Південно-Африканська республіка залишається стороною, яка підписала Римський статут, і продовжуватиме кампанію за рівне та послідовне застосування міжнародного права», – йдеться у заяві на сайті президента ПАР.
Контекст
Минулого місяця Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна, вважаючи його винним у незаконній депортації тисяч дітей з України. Це означає, що російського диктатора можуть заарештувати, якщо він поїде до будь-якої країни – члена Міжнародного кримінального суду.
Це означало, що Преторія, яка цього року приймає саміт БРІКС, мала б заарештувати Путіна після прибуття на зустріч у серпні.
Преторія має довгі й тісні звʼязки з Москвою. Кремль свого часу підтримував боротьбу АНК проти режиму апартеїду.
Після початку вторгнення РФ в Україну ПАР публічно не засудила дії Москви, заявивши, що хотіла б зберегти нейтралітет.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.