Категорія
Новини
Дата

Партія Олафа Шольца пропонує запровадити «кризовий внесок» для найбагатших німців

Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), членом якої є канцлер Олаф Шольц, пропонує запровадити в країні тимчасовий «кризовий внесок» для найбагатших громадян, а також створити фонд для заохочення інвестицій, пише німецьке видання RND

⚡️Ми дуже хочемо, щоб наші читачі знали більше, створювали більше і заробляли більше. Тому даруємо 44% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом SMART до 19.05 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • Ця ініціатива – у списку пропозицій щодо економічної політики, підготовлених до конференції партії, що запланована на грудень.
  • СДПН пропонує реформувати податкову систему: скоротити податки для 95% населення, але посилити податкове навантаження на найбагатших.
  • Інші заходи передбачають стимулювання приватних інвестицій на €100 млрд щорічно. Таким чином партія хоче створити мільйон робочих місць до 2030 року, зазначає видання.
  • Також партія пропонує змінити механізм «боргового гальма», який передбачає, що борг країни не може перевищувати 0,35% річного ВВП, але допускає винятки в кризових ситуаціях. 
  • За рахунок цього СДПН розраховує наростити вкладення в інфраструктуру, захист клімату, цифровізацію та освіту.
  • Як зазначає RND, цей план можуть включити до передвиборчої кампанії 2025 року.

Контекст

У липні цього року уряд Німеччини вперше з 2019 року повернув «боргове гальмо», покликане обмежити структурний дефіцит бюджету на федеральному рівні та скоротити випуск державного боргу.

В рамках цього курсу Мінфін Німеччини запровадив жорсткі орієнтири економії коштів для окремих міністерств, щоб закрити наявний фінансовий дефіцит у розмірі €20 млрд. Також він вказав на подальшу необхідність скоротити бюджет на €14,4 млрд у 2025–2027 роках. Згідно з новим проєктом держбюджету, усі міністерства, окрім Міноборони, мають скоротити витрати.

У серпні канцлер Шольц заявив, що Німеччина не планує виділяти додаткові кошти на боротьбу з економічними проблемами та не збільшуватиме розмір своїх боргів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні