Перше судно скористалося тимчасовим коридором для торговельних суден до/з портів Великої Одеси, повідомив віцепрем’єр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Востаннє цивільне судно виходило в рамках «зернової угоди» 16 липня з порту Одеса.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Контейнеровоз «Joseph Schulte» (прапор Гонконгу) вийшов з порту Одеса та рухається встановленим для цивільних суден тимчасовим коридором до/з чорноморських морських портів України, йдеться у повідомленні Мінвідновлення.
- 16 серпня контейнеровоз, який знаходився в порту Одеса з 23 лютого 2022 року, вийшов за Воронцовський маяк і тримає курс на Босфор. На борту – понад 30 000 т вантажу (2114 контейнерів), зокрема з продовольством.
- «Коридор першочергово використовуватиметься для евакуації суден, які перебували в українських портах Чорноморськ, Одеса та Південний на момент повномасштабного вторгнення РФ», – йдеться у повідомленні.
Контекст
Згідно з навігаційним дорученням ВМС ЗСУ №6, тимчасові маршрути руху цивільних суден до/з чорноморських морських портів України почали діяти з 8 серпня 2023 року.
Україна запропонувала цей маршрут у своєму зверненні до Міжнародної морської організації (IMO). Рада ІМО визнає міжнародне право України на вільне торговельне судноплавство та закликає РФ припинити будь-які погрози й дотримуватися міжнародних конвенцій, зазначають у Мінвідновлення.
Останнього разу судно виходило в рамках Зернової угоди 16 липня з порту Одеса.
Після виходу з «зернової угоди» Росія неодноразово бомбила українські порти та зерносховища. За даними Мінвідновлення, лише у липні внаслідок атак РФ пошкоджено та частково знищено 26 об’єктів портової інфраструктури та пʼять цивільних суден.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.