Категорія
Новини
Дата

Подружжя Гейтсів стало найбільшими власниками сільськогосподарських земель у США за допомогою мережі підставних компаній, – NBC

Білл і Мелінда Гейтси менше ніж за 10 років накопичили майже 110 000 гектарів сільськогосподарських угідь у 18 штатах США. Це більше, ніж уся площа міста Нью-Йорк, йдеться в розслідуванні NBC News і The Land Report.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • За даними видань, у штаті Луїзіана знаходяться майже 29 000 гектарів землі, на яких вирощують кукурудзу, бавовну й рис.
  • Ще понад 8000 гектарів знаходяться в штаті Небраска, де вирощують сою.
  • Як зʼясувало NBC News, Гейтси також купили, а потім продали майже 2500 гектарів у штаті Джорджія.
  • У штаті Вашингтон Гейтси володіють 5000 гектарів сільськогосподарських земель, де в основному вирощують картоплю для McDonaldʼs. Площа угідь настільки велика, що її видно навіть із космосу.
  • Також Гейтси володіють землею у штаті Флорида, де вирощують моркву.
  • Землю було куплено через щонайменше 22 підставні компанії з обмеженою відповідальністю, всі вони повʼязані з інвестиційною групою, яка належить подружжю, – Cascade Investments, зазначають журналісти. Хоча вони офіційно не заявляли про співпрацю з компанією Гейтса.
  • Ці підставні компанії ускладнюють зʼясування того, де і яким обсягом сільгоспугідь володіють Гейтси.

Важливі цифри

Хоча Гейтси є найбільшими власниками сільськогосподарських угідь у США, володіння подружжя складають лише частину з 114,5 млн гектарів сільськогосподарських угідь у країні. Але незабаром це може змінитися. За оцінками Міністерства сільського господарства США за 2014 рік, близько 40% сільськогосподарських угідь належать людям похилого віку у віці 65 років і старше. Це означає, що найближчим часом на ринку зʼявиться більше сільськогосподарських земель.

Контекст

Білл Гейтс регулярно інвестує в охорону здоров’я, боротьбу зі зміною клімату та підтримує екологічне виробництво продуктів харчування, наприклад, стартапи зі створення замінників мʼяса і альтернатив рослинній їжі. Однак мільярдер заявив, що покупка земель не повʼязана з його екологічною діяльністю. «Моя інвестиційна група вирішила зробити це. Це не повʼязано з кліматом», – сказав він.

Директор Національної коаліції початківців фермерів Нью-Йорка Холлі Ріппон-Батлер розкритикувала Гейтса за купівлю такої кількості землі. Вона вважає, що він заважає молодим фермерам вийти на ринок, так як вони не в змозі конкурувати з мільярдером при купівлі землі та змушені її арендувати.

За даними Міністерства сільського господарства США, з поправкою на інфляцію середня вартість фермерської землі зросла з 1993 року з менш ніж $1500 за акр (0,4 гектари) до понад $3000 за акр в 2020 році. Агентство також виявило, що понад 50% орних земель знаходяться в оренді у фермерів, що не володіють своєю землею.

 

Матеріали по темі

 

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні