Категорія
Новини
Дата

Польща і Україна збільшать на 50% пропускну спроможність пункту пропуску «Краковець-Корчова»

Україна та Польща планують упродовж наступних тижнів збільшити пропускну спроможність на пункті пропуску «Краковець-Корчова» щонайменше на 50%. Про це повідомило Міністерство інфраструктури у Фейсбуці.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • «Розраховуємо, що збільшення пропускної спроможності пропуску «Краковець-Корчова» розвантажить інші пункти пропуску польсько-українського кордону. Цей пілотний проєкт є безпрецедентним успіхом нашої співпраці, здатним прокласти шлях наступним проєктам», — зазначив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
  • Роботи з обох сторін кордону розпочинаються уже в п’ятницю, а нові павільйони на пунктах пропуску будуть створені впродовж найближчих тижнів, додав міністр.
  • У рамках домовленостей Польща створить інфраструктуру, яка дозволить збільшити до одинадцяти кількість смуг руху для вантажівок. Польща надасть українським прикордонникам контейнерний модуль для створення і запуску нового пункту пропуску. Крім того, обидві сторони забезпечать необхідну кількість прикордонників та митників.
  • У рамках проєкту «Відкритий кордон» планується повністю побудувати нові та модернізувати існуючі пункти пропуску на західних кордонах.

Контекст

За даними ООН, в українських портах на початок травня було заблоковано майже 4,5 млн т зерна. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок війни РФ проти України.

Російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявляв заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, переважну більшість з 1,5 млн т зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадено. Раніше Боднар в інтервʼю Reuters назвав Туреччину серед країн, які купують вкрадене Росією українське зерно.

6 червня Туреччина та Росія без України досягли попередньої домовленості про відновлення поставок української аграрної продукції з ключового чорноморського порту. План передбачає розмінування берегів Одеси. Україна ще не схвалила цей план. Київ стурбований тим, що зняття оборони може залишити життєво важливий порт відкритим для російського нападу.

Туреччина має намір купувати українське зерно, яке наразі заблоковано в портах через російську агресію, зі знижкою у 25%.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні