Категорія
Новини
Дата

У портах України заблоковані 4,5 млн тонн зерна. ООН попереджає про глобальну продовольчу кризу

1 хв читання

В українських портах заблоковано майже 4,5 млн тонн зерна. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок війни РФ проти України. Про це заявив представник Всесвітньої продовольчої програми ООН Мартін Фрік, пише Радіо Свобода із посиланням на dpa.

Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?

Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Багато країн залежать від постачання української пшениці, зазначають в ООН. Країни Заходу неодноразово попереджали про ймовірну продовольчу кризу та голод у низці країн через війну РФ проти України. У березні ООН зафіксувала зростання цін на продукти більш як на 12%. Це стало рекордом із 1990 року.
  • «Голод не повинен бути зброєю», – сказав Фрік. Він закликав відновити постачання українського продовольства до інших країн, щоб помʼякшити глобальну продовольчу кризу.
  • Зростання цін та перебої з поставками поставили під загрозу ситуацію із продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії. У цих регіонах мільйони людей виживають за рахунок хліба, який вони отримують за субсидіями, та дешевої локшини.

Контекст

Через морські порти Україна експортувала понад 70% усіх вантажів на загальну суму близько $47 млрд. З 24 лютого морські ворота на замку, заблоковані російським флотом та протикорабельними мінами. У портах та на кораблях на рейді опинилися замкненими сотні тисяч тонн вантажів. Частину вдалося вивезти автотранспортом і залізницею, решта стоять під обстрілами або захоплені російськими військовими.

За найоптимістичнішого сценарію судноплавство в Чорному морі може частково відновитися восени, але тільки якщо буде дотримано низки умов: досягнуто угоди про перемирʼя, забезпечено безпеку судноплавства, розміновано акваторію.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд