Категорія
Новини
Дата

Польща офіційно підтвердила, що на її територію впала ракета російського виробництва

Міністерство закордонних справ Польщі підтвердило, що на територію країни впала ракета російського виробництва, в наслідок чого загинуло дві людини, пише Onet.pl

Forbes запустив YouTube-проєкт «Країна героїв». Дивіться новий епізод про ХЕРСОН після окупації

Ключові факти

  • «15 листопада 2022 року протягом багатьох годин відбувався черговий масований обстріл збройними силами РФ всієї території України та її критичної інфраструктури. О 15:40 в районі села Пшеводув Грубешівського повіту Люблінського воєводства впала ракета російського виробництва, внаслідок чого загинуло двоє громадян Республіки Польща», — йдеться в повідомленні польського МЗС, яке зʼявилось опівночі.
  • У звʼязку з цією ситуацією міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау викликав посла Росії до МЗС з вимогою негайно надати детальні пояснення.
  • Наразі це найдетальніше повідомлення від польського уряду про ситуацію у Пшеводово. В уряді вперше повідомили, що причиною стала «ракета російського виробництва». Раніше речник уряду Пьотр Мюллер говорив лише про «вибух, який призвів до загибелі двох громадян Польщі».
  • Раніше Міністр юстиції Польщі Збігнєв Зьобро повідомляв у Twitter тільки про те, що стався «вибух ракети», але не уточнив, якої саме. 

Контекст

Під час найбільш масованого ракетного обістрілу України 15 листопада, російські ракети потрапили на територію Польщі, яка є членом НАТО. У результаті загинуло двоє людей. Про це спочатку написало агентство Associated Press з посиланням на неназваного офіційного представника розвідки США.

Премʼєр міністр Польщі Матеуш Моравецький терміново скликав Комітет ради міністрів з питань національної безпеки і оборони в Бюро національної безпеки. Речник польського уряду повідомив, що лідери зустрічаються щодо «кризової ситуації». Він попросив не розповсюджувати неперевіренної інформації до завершення засідання.

Польща є членом НАТО з 1999 року. Принцип колективної оборони НАТО лежить в основі установчого договору і закріплений у п’ятій статті. П’ята стаття передбачає, що напад на одного члена Альянсу вважається нападом на всіх членів Альянсу.

Матеріали по темі
Новий випуск Forbes Ukraine

Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні