Категорія
Новини
Дата

Польща відмовиться від російського вугілля без узгодження з Брюсселем

Уряд Польщі ухвалив законопроєкт про заборону імпорту російського вугілля, заявив речник кабінету міністрів Петр Мюллер, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Кабмін прийняв рішення, усвідомлюючи ризик, пов’язаний з тим, що ЄС не схвалить такі дії, сказав Мюллер. Санкції в ЄС, як правило, мають узгоджуватися і Брюссель потенційно може покарати країни, які діють в односторонньому порядку.
  • «Виходячи з того, що ми бачимо пасивність Євроради в ухваленні подальших санкцій, ми намагаємося ухвалити такі рішення, які дозволяють посилатися на питання безпеки», — наголосив Мюллер.
  • Від початку вторгнення РФ в Україну Варшава закликала ЄС включити російське викопне паливо в пакет санкцій, але Брюссель обрав стратегію поступового зниження залежності від російських енергоносіїв.

Контекст

Вугілля з РФ займає 20% в балансі польського імпорту. У 2020 році Польща імпортувала близько 9,4 млн т російського вугілля, яке використовувалося переважно для опалення індивідуальних домогосподарств.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні