Категорія
Новини
Дата

Польща вирішила достроково розірвати газову угоду з РФ

Польща розриває угоду з РФ щодо газопроводу «Ямал – Європа», повідомила міністр клімату та навколишнього середовища Польщі Ганна Москва. У квітні «Газпром» повністю зупинив постачання газу польській PGNiG через те, що оплату палива не здійснено рублями.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Газова угода була підписана у 1993 році і мала би діяти до кінця 2022 року.
  • Дії РФ в Україні підтвердили «вірність рішучості польського уряду стати повністю незалежним від російського газу», заявила Москва. «Ми завжди знали, що «Газпром» – ненадійний партнер», – написала міністерка.

Контекст

Газопровід «Ямал – Європа» протяжністю понад 2000 км від Торжка до Франкфурта-на-Одері виведено на проєктну потужність – 33 млрд куб. м на рік – у 2006 році. Польська ділянка налічує 683 км лінійної частини та пʼять компресорних станцій.

У квітні «Газпром» повністю призупинив постачання газу компаніям «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща) через неоплату палива рублями. 

Росія в травні запровадила санкції проти власника польської ділянки газопроводу «Ямал – Європа» компанії EuRoPol GAZ S.A.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні