Категорія
Новини
Дата

Попит на землю та нерухомість в Україні зріс у 1,5 раза за перший квартал

Українці почали активніше купувати та продавати земельні ділянки, а також нерухомість у першому кварталі 2024 року за даними Єдиного реєстру нотаріальних бланків Мінʼюста. За цей період оформили понад 185 000 договорів щодо відчуження земельної ділянки, що на 36,4% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення, а відчужень іншої нерухомості побільшало на 55%, йдеться в аналіз сервісу Опендатабот.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • 185 000 договорів про відчуження землі оформили нотаріуси за перший квартал 2024 року, свідчать дані Єдиного реєстру нотаріальних бланків Мінʼюсту. Це на 56% більше, ніж за аналогічний період минулоріч (119 000 бланків).
  • Кількість таких договорів вже на третину більша, ніж до початку повномасштабної війни. У 2021 році було оформлено понад 136 000 договорів щодо відчуження земельної ділянки.
  • Водночас відчужень іншої нерухомості, окрім землі, цьогоріч побільшало у 1,5 раза. Так, за перший квартал цього року нотаріуси посвідчили понад 181 000 таких бланків. До порівняння, за той самий період торік таких угод було майже 117 000.
  • Проте це все ще на 16% менше, ніж до початку повномасштабної: тоді для відчуження землі було використано трохи більше 216 000 бланків.
  • На одну нотаріальну дію не завжди витрачається лише один нотаріальний бланк, тому кількість дій є орієнтовною та порівнюється з попередніми роками.
Попит на землю та нерухомість в Україні зріс у 1,5 раза за перший квартал /Фото 1

Контекст

Від 2015 року до початку великої війни ринок нерухомості України постійно зростав. Зокрема, до 2021 року, коли влада відкрила ринок землі, угод щодо купівлі житла було значно більше ніж землі, але саме у цей рік цифри майже зрівнялися. Від початку повномасштабної війни люди почали більше вкладати грошей у землю.

У 2023 році українці придбали у 1,7 раза більше нерухомості, зокрема, 404 519 об’єктів, порівняно з показником попереднього року – 234 157. За даними Мінʼюсту, приріст у 1,7 раза однаковий як для житла, так і земельних ділянок.

Загальна кількість використаних нотаріальних бланків торік зросла на 2,6 млн, проте все ще залишається меншою, аніж до початку повномасштабної війни.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні