Категорія
Новини
Дата

Porsche вийде на IPO з оцінкою до €85 млрд. Гроші планують направити на сегмент електрокарів

Група Volkswagen, у яку входить Porsche, готує вихід німецького виробника автомобілів преміум-класу на фондову біржу. Залучені на IPO кошти планують направити на розвиток сегмента електроавтомобілів, повідомляє Bloomberg.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Porsche може бути оцінена в €60-85 млрд. Вартість усієї групи Volkswagen досягає близько €112 млрд, повідомляє видання.
  • IPO може відбутися у другій половині 2022 року, хоча терміни ще не визначені. Розмістити можуть прості акції, що фіксують право їхнього власника керувати компанією.
  • Volkswagen Group та її основний акціонер Porsche SE ще не дійшли до фінального рішення щодо формату лістингу. Угода напрацьовується і буде залежати від схвалення рад директорів обох компаній.
  • Привілейовані акції Volkswagen зросли на 10% після оголошення у вівторок про можливе IPO.

Контекст

Один з найбільших автовиробників Європи Volkswagen протягом багатьох років прагнув кинути виклик виробнику електроавтомобілів Tesla.

Компанія Porsche остаточно стала частиною концерну Volkswagen у 2012 році.

Глобальні продажі Porsche у 2021 році склали 301 915 автомобілів, що на 11 % більше, ніж у 2020 році. Найбільше зростання зафіксовано на Американському континенті — 84 657 (+22%). Китай — найбільший ринок збуту для Porsche — 95 671 (+8%). Клієнтам у Європі продано 86 160 автомобілів — на 7% більше, ніж у 2020 році.

Повністю електричний Porsche Taycan продемонстрував стрімке зростання: загалом 41 296 одиниць, що більш ніж вдвічі перевищує кількість поставок у 2020 році.

У 2018 році фінансовий директор Porsche Лутц Мешке вперше розповів про переваги потенційного IPO, але тоді Volkswagen не підтримала цю ідею.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні