Криза на світовому ринку автопрому докотилася й до України. Щоб купити популярну машину, доведеться стати в чергу. Скільки днів потрібно чекати, поки приїдуть найпопулярніші автомобілі
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Продажі світових автовиробників у 2021 році падають через дефіцит напівпровідників, викликаний постпандемічним сплеском споживання. Компаніям не вистачає мікрочіпів, що використовуються в тому числі для систем запуску та гальмування, навігації та мультимедіа. За даними BCG, через дефіцит складових у світі буде випущено на 7–9 млн автомобілів менше. General Motors, наприклад, уже повідомила, що 2021-го продала на 33% менше авто, ніж за аналогічний період 2020 року.
McKinsey & Company прогнозує, що криза закінчиться ще нескоро і триватиме місяцями. А Ола Калленіус, голова Mercedes-Benz, стверджує, що постачання налагодиться не раніше 2023 року.
Крім дефіциту запчастин, збільшився час доставки. Через величезний попит на відправку з Китаю, США та інших країн, за даними маркетплейсу морських перевезень Freightos, середній час доставки морських вантажів збільшився з 41 дня минулого року до 70 днів.
Найпопулярніший автомобіль серед українців, за даними Autoconsulting, – Toyota RAV4, який коштує 687 000 грн. Таких продано 4771 штука з приблизно 76 000 нових машин з початку року. Але щоб отримати Toyota RAV4 із салону, доведеться чекати близько 80 днів, заздалегідь забронювавши доставку та заплативши від 3% до 10% вартості авто.
З 10 найпопулярніших марок в Україні найдовше чекати Volkswagen Touareg – девʼять місяців. А ось купити Nissan Qashqai та Mitsubishi Outlander можна без черги.
У графіку було уточнено ціну Hyundai Tucson, який коштує не 495 000 грн, а 705 000 грн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.