Найбільша нафтогазова компанія Європи Shell повідомила про найнижчий квартальний прибуток майже за два роки у розмірі $5,1 млрд, пише Financial Times. Це сталося після того, як ціни на нафту та газ і маржа нафтопереробки впали, що свідчить про те, що смуга високих доходів, викликана вторгненням Росії в Україну, закінчилась.
Ключові факти
- Група зі штаб-квартирою у Великій Британії отримала скоригований прибуток у розмірі $5,1 млрд у другому кварталі, що не відповідає оцінкам аналітиків у розмірі $5,6 млрд.
- Хоча загалом результат відповідає $5,5 млрд, про які Shell повідомила за той самий період у 2021 році, але це менше половини від рекордних $11,5 млрд, які вона заробила у другому кварталі 2022 року у розпал енергетичної кризи.
- Найбільше падіння відбулося в гігантському інтегрованому газовому бізнесі Shell, де прибуток скоротився майже вдвічі, до $2,5 млрд з $4,9 млрд, у першому кварталі року.
- У четвер Shell скоротила свої плани капітальних витрат на 2023 рік до $23–26 млрд порівняно з попереднім прогнозом у $23–27 млрд.
- Як і більшість її конкурентів, Shell використала рекордний прибуток за останні 18 місяців, щоб розпочати масштабну схему викупу акцій.
Контекст
Shell отримала рекордний прибуток у розмірі $40 млрд у 2022 році завдяки зростанню цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, пише Reuters. До цього найвищим був прибуток у розмірі $31 млрд у 2008 році. Рекордні доходи компанії, які більш ніж подвоїлися порівняно з минулим роком, безперечно, сприятимуть посиленню тиску на уряди з метою подальшого підвищення податків у цьому секторі.
Shell також повідомила про рекордний прибуток у четвертому кварталі у розмірі $9,8 млрд на тлі значного відновлення доходів від торгівлі скрапленим природним газом, що перевершило прогнози аналітиків про прибуток у $8 млрд.
Війна Росії в Україні викликала величезну волатильність на ринках нафти, газу та електроенергії по всьому світу, від чого Shell та її конкуренти виграли завдяки великій глобальній присутності й провідним торговим операціям.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.