Прибуток Shell знизився більш як на половину у другому кварталі через падіння цін на нафту і газ /Getty Images
Категорія
Новини
Дата

Прибуток Shell знизився більш як на половину у другому кварталі через падіння цін на нафту і газ

Getty Images

Найбільша нафтогазова компанія Європи Shell повідомила про найнижчий квартальний прибуток майже за два роки у розмірі $5,1 млрд, пише Financial Times. Це сталося після того, як ціни на нафту та газ і маржа нафтопереробки впали, що свідчить про те, що смуга високих доходів, викликана вторгненням Росії в Україну, закінчилась.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Група зі штаб-квартирою у Великій Британії отримала скоригований прибуток у розмірі $5,1 млрд у другому кварталі, що не відповідає оцінкам аналітиків у розмірі $5,6 млрд.
  • Хоча загалом результат відповідає $5,5 млрд, про які Shell повідомила за той самий період у 2021 році, але це менше половини від рекордних $11,5 млрд, які вона заробила у другому кварталі 2022 року у розпал енергетичної кризи.
  • Найбільше падіння відбулося в гігантському інтегрованому газовому бізнесі Shell, де прибуток скоротився майже вдвічі, до $2,5 млрд з $4,9 млрд, у першому кварталі року.
  • У четвер Shell скоротила свої плани капітальних витрат на 2023 рік до $23–26 млрд порівняно з попереднім прогнозом у $23–27 млрд.
  • Як і більшість її конкурентів, Shell використала рекордний прибуток за останні 18 місяців, щоб розпочати масштабну схему викупу акцій.

Контекст

Shell отримала рекордний прибуток у розмірі $40 млрд у 2022 році завдяки зростанню цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, пише Reuters. До цього найвищим був прибуток у розмірі $31 млрд у 2008 році. Рекордні доходи компанії, які більш ніж подвоїлися порівняно з минулим роком, безперечно, сприятимуть посиленню тиску на уряди з метою подальшого підвищення податків у цьому секторі.

Shell також повідомила про рекордний прибуток у четвертому кварталі у розмірі $9,8 млрд на тлі значного відновлення доходів від торгівлі скрапленим природним газом, що перевершило прогнози аналітиків про прибуток у $8 млрд.

Війна Росії в Україні викликала величезну волатильність на ринках нафти, газу та електроенергії по всьому світу, від чого Shell та її конкуренти виграли завдяки великій глобальній присутності й провідним торговим операціям.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні