Категорія
Новини
Дата

Прибуток Shell збільшився більш ніж удвічі й досяг рекордних $40 млрд минулого року

Британська компанія Shell отримала рекордний прибуток у розмірі $40 млрд у 2022 році завдяки зростанню цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, пише Reuters. До цього найвищим був прибуток у розмірі $31 млрд у 2008 році

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Рекордні доходи компанії, які більш ніж подвоїлися порівняно з минулим роком, безперечно, сприятимуть посиленню тиску на уряди з метою подальшого підвищення податків у цьому секторі.
  • Shell також повідомила про рекордний прибуток у четвертому кварталі у розмірі $9,8 млрд на тлі значного відновлення доходів від торгівлі скрапленим природним газом (СПГ), що перевершило прогнози аналітиків про прибуток у $8 млрд.
  • Зростання обумовлене вищими цінами на нафту та газ, високою рентабельністю переробки й високими показниками трейдингового бізнесу Shell.
  • Війна Росії в Україні викликала величезну волатильність на ринках нафти, газу та електроенергії по всьому світу, від чого Shell і її конкуренти виграли завдяки великій глобальній присутності та провідним торговим операціям.
  • У відповідь уряди, які борються зі зростаючими рахунками за електроенергію, запровадили податки на енергетичний сектор. Shell заявила, що очікує близько $2,4 млрд бухгалтерських витрат, повʼязаних із податками, у 2022 році.
  • Прибуток дав змогу Shell і багатьом іншим західним енергетичним компаніям закрити величезні списання, які вони взяли на себе щодо російських активів.
  • Згідно з фінзвітом, 22 грудня Shell підписав документи з російською компанією «Газпромнефть» щодо продажу 50% ТОВ «Салим Петролеум Девелопмент». Це підприємство займається розробкою Салимського родовища в Сибіру.

Контекст

У вересні одна з найбільших нафтогазових компаній світу Shell вирішила залишити проєкт зі зрідження газу «Сахалін-2», не погодившись із перереєстрацією компанії-оператора у російській юрисдикції. У Shell зазначили, що залишають за собою законні права як акціонера колишнього оператора Sakhalin Energy. Ідеться про потенційне звернення Shell до суду штату Нью-Йорк із позовом про компенсацію вартості її частки в «Сахаліні-2», яку компанія оцінювала в $1,6 млрд, та втраченої вигоди. 

Наприкінці лютого Shell plc оголосила про наміри вийти зі спільних із «Газпромом» підприємств, включаючи 27,5% СПГ-проєкту «Сахалін-2», 50% у Salym Petroleum Development і СП із «Газпром нафтою» «Гидан енерджі». Це рішення Shell plc прийняла після обіцянки BP продати свою частку 20% акцій «Роснефти».

Shell мала списати до $5 млрд після виходу з російського ринку. Ринкова капіталізація компанії становить $210 млрд, вона раніше заявляла, що списання в РФ становитиме $3,4 млрд. Зростання викликане додатковим впливом на контракти, списання дебіторської заборгованості та кредитні втрати в РФ, сказав представник Shell.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні