Британська компанія Shell використовуватиме технологію на основі штучного інтелекту від аналітичної компанії SparkCognition у своїй глибоководній розвідці та для збільшення видобутку нафти на шельфі, пише Reuters.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Алгоритми штучного інтелекту SparkCognition будуть обробляти та аналізувати великі обсяги сейсмічних даних під час пошуку нових нафтових родовищ компанією Shell, найбільшим виробником нафти в Мексиканській затоці.
- «Ми прагнемо знайти нові та новаторські способи переосмислення наших методів розвідки», – заявив віце-президент Shell з інновацій і продуктивності Габріель Герра.
- Мета полягає в тому, щоб підвищити операційну ефективність і швидкість, а також збільшити видобуток та успіхи у розвідці.
- За даними компанії, новий процес може скоротити геологорозвідувальні роботи з дев’яти місяців до дев’яти днів.
- «Генеративний ШІ для сейсмічних зображень може позитивно вплинути на процес розвідки і мати широкі й далекосяжні наслідки», – сказав головний науковий співробітник SparkCognition Брюс Портер.
- Технологія генеруватиме зображення надр з використанням меншої кількості сканувань сейсмічних даних, ніж зазвичай, що допоможе зберегти глибоководні обʼєкти. Менша кількість сейсморозвідувальних робіт прискорить робочий процес розвідки та заощадить витрати на високопродуктивні обчислення.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Shell отримала рекордний прибуток у розмірі $40 млрд у 2022 році завдяки зростанню цін на енергоносії після вторгнення Росії в Україну, пише Reuters. До цього найвищим був прибуток у розмірі $31 млрд у 2008 році. Рекордні доходи компанії, які більш ніж подвоїлися порівняно з минулим роком, безперечно, сприятимуть посиленню тиску на уряди з метою подальшого підвищення податків у цьому секторі.
Shell також повідомила про рекордний прибуток у четвертому кварталі у розмірі $9,8 млрд на тлі значного відновлення доходів від торгівлі скрапленим природним газом (СПГ), що перевершило прогнози аналітиків про прибуток у $8 млрд.
Війна Росії в Україні викликала величезну волатильність на ринках нафти, газу та електроенергії по всьому світу, від чого Shell і її конкуренти виграли завдяки великій глобальній присутності та провідним торговим операціям.

Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.