Уряд визначив, що держпідприємству «Національний фонд інвестицій України» («Націнвестфонд»), яке очолює Тимофій Милованов, будуть передаватися примусово вилучені об’єкти права власності Росії та її резидентів. Про це повідомило Мінекономіки.
Ключові факти
- «Держпідприємство «Націнвестфонд» керуватиме вилученими активами, поки держава не визначить, як розпорядитися ними в майбутньому», – йдеться в повідомленні.
- «Націнвестфонд» координується Кабінетом Міністрів України.
- Підприємство створили в квітні 2021 року й очільником призначили ексміністра економіки Тимофія Милованова.
- Завдання фонду було залучати кошти для реалізації інвестиційних проєктів, фінансувати та реалізувати пріоритетні інвестиційні проєкти, утворювати інвестиційні фонди тощо.
Контекст
У березні Верховна Рада прийняла законопроєкт (№7122), який визначає правові засади примусового вилучення російського майна в Україні. Вилучення здійснюватиметься без жодного відшкодування. Рішення про націоналізацію ухвалюється РНБО та вводиться в дію указом президента. Перелік під відчуження подає Кабмін.
Національне агентство з питань запобігання корупції склало список із 21 компаній, якими в Україні володіє держава Росія і які будуть націоналізовані, а їхнє майно – примусово вилучене. У списку на націоналізацію – Промінвестбанк і Сбербанк, «Енергомашспецсталь», «Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України», «Лисичанська нафтова інвестиційна компанія», «Газпром збут Україна», «Южніігіпрогаз», 13-й судноремонтний завод Чорноморського флоту.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.