Категорія
Новини
Дата

ПриватБанк провів аукціон з продажу 245 заправок, які роками контролював Коломойський

2 хв читання

Державний ПриватБанк 27 вересня провів електронний аукціон з продажу 245 АЗС та 33 земельних ділянок. Про це йдеться на сайті OpenMarket держпідприємства «СЕТАМ» Міністерства юстиції України.

ПриватБанк з 2020-го не міг розірвати з компаніями з групи «Приват» Ігоря Коломойського договори про лізинг 245 АЗС. За цей час структури «Привата» накопичили понад 10 млрд грн боргів, за даними держбанку.

Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟

Ключові факти

  • Державний ПриватБанк провів аукціон з продажу 245 АЗС та 33 земельних ділянок. Переможець запропонував 695,9 млн грн, на 0,3% більше за стартову ціну.
  • Дані про переможця не розкриті на сайті «СЕТАМ».
  • У торгах було два учасника. Ще семеро подавали заявки на участь, але не сплатили гарантійний внесок, тому їх заявки були відхилені.
  • Банк виставив на продаж АЗС і земельні ділянки, розташовані у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Кіровоградський, Львiвській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях.
  • На продаж виставили переважно колишні заправки ANP і Авіас групи «Приват» Ігоря Коломойського, за даними співрозмовника, долученого до процесу продажу, який не уповноважений коментувати цей процес.
  • Переможець електронних торгів зобовʼязаний протягом десяти робочих днів подати до Антимонопольного комітету України спільну із ПриватБанком заяву про надання дозволу на концентрацію.

Контекст

ПриватБанк до націоналізації отримав у заставу на вимогу НБУ 120 нафтобаз і 248 АЗС. Протягом серпня-вересня 2016 року усі вони були передані менеджментом банку в фінансовий лізинг компаніям, пов’язаним з Ігорем Коломойським.

Лізингоодержувачі передали їх в суборенду іншим компаніям з орбіти Коломойського.

18 грудня 2016 року Уряд і Рада нацбезпеки та оборони України підтримали націоналізацію ПриватБанку Ігоря Коломойського й Геннадія Боголюбова. Таке рішення ухвалили через дефіцит коштів і ризик банкрутства.

Перші чотири місяці після націоналізації ПриватБанк отримував платежі за лізинговими договорами. Потім позичальники перестали платити, розповідала Forbes у 2021-му Галина Пахачук, яка тоді обіймала посаду заступника голови правління ПриватБанку.

Банку вдалося повернути контроль лише над частиною заправок. З 2020-го ПриватБанк не міг розірвати з компаніями з групи «Приват» договори про лізинг 245 АЗС. За цей час структури «Привата» накопичили понад 10 млрд грн боргів, за даними держбанку.

Суд дозволив ПриватБанку вилучити 245 підконтрольних Коломойському автозаправок тільки у листопаді 2023 року.

Матеріали по темі
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Головний журнал 2024 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні