Категорія
Новини
Дата

Рада скасувала штрафи за неподання звітів по контрольованим іноземним компаніям до кінця воєнного стану

Верховна Рада скасувала до кінця воєнного стану штрафи за неподання звітності щодо контрольованих іноземних компаній (КІК), повідомив народний депутат від фракцій «Голос» Ярослав Железняк. Відповідна правка була в законопроєкті №10168-2.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Правка про скасування штрафів набрала 232 голоси.
  • Зокрема, сьогодні парламент ухвалив у другому читанні та в цілому законопроєкт №10168-2. Ним пропонується мінімізувати схеми ухилення від оподаткування під час експорту зернових та олійних культур, рослинної олії та макухи.
  • Зокрема, передбачається, що експорт таких товарів зможуть здійснювати виключно платники податку на додану вартість. Цей механізм має запрацювати через пів року після того, як законопроєкт набере чинності.
  • На кожну позицію товару потрібно буде складати податкову накладну та реєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних до дня подання митної декларації для митного оформлення товарів.
  • Базою оподаткування для експортних товарів стане їх договірна (контрактна) вартість, яка не повинна бути меншою за середній показник міжнародних біржових котирувань, що склалися на такі товари на кожен 10 календарний день місяця.

Контекст

Контрольована іноземна компанія (КІК) – це юридична особа, зареєстрована в іноземній державі або території, яка визнається такою, що знаходиться під контролем фізичної або юридичної особи – резидента України.

Контролюючою особою є фізична особа або юридична особа – резиденти України, що є прямими або опосередкованими власниками (контролерами) контрольованої іноземної компанії.

Законодавством було встановлено певні особливості застосування положень про оподаткування КІК протягом перехідного періоду та визначено право для платників податків подати звіт про КІК за 2022 рік одночасно з поданням річної декларації про майновий стан і доходи або податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2023 рік.

Закон надавав можливість відтермінування подання звіту про КІК за 2022 звітний рік ще на рік без застосування штрафних санкцій та/або пені, за умови включення скоригованого прибутку КІК до відповідних декларацій за 2023-й та подання: фізособі – до 1 травня 2024 року; юрособі – до 1 березня 2024-го.

На початку травня голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев повідомив, що за результатами звітів контрольованих іноземних компаній (КІК) держбюджет України отримає 1,78 млрд грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні