Експорт російської нафти із західних портів наступного місяця скоротиться приблизно на 100 000–200 000 барелів на добу порівняно з рівнем липня, пише Reuters. Це є ознакою виконання РФ обіцянки про нові скорочення постачань.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- ОПЕК та великі виробники, включаючи Росію, разом відомі як ОПЕК+, скорочують постачання з листопада, щоб підтримати ціни. Цього місяця Москва зобовʼязалася скоротити експорт на 500 000 барелів на добу у серпні, тоді як Саудівська Аравія продовжила скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу.
- Згідно з торговими джерелами та даними Refinitiv Eikon, серпневі скорочення поглиблять скорочення експорту в період із травня по липень, яке вже становить 500 000 барелів на день.
- Липневі відвантаження нафти із західних портів, таких як Приморськ та Усть-Луга на Балтійському морі та Новоросійськ на Чорному морі, цього місяця впадуть до 1,9 млн барелів на добу порівняно з 2,3 млн барелів на добу в червні та 2,4 млн барелів на добу в травні.
- Росія експортує нафту і нафтопродукти через Тихий океан і прямим трубопроводом до Китаю, а також до його європейських портів. Плани експорту за східними експортними маршрутами поки що недоступні.
- Три джерела, знайомі з цим питанням, повідомили агентство, що Росія дала вказівку нафтовим компаніям скоротити плани постачання наступного місяця. Влада провела зустріч із топ-менеджерами компаній раніше цього тижня, попросивши їх докласти більше зусиль, щоб гарантувати зниження експорту в серпні.
- Віцепремʼєр Росії Олександр Новак заявив у четвер, що російські компанії самі вирішуватимуть, чи скорочуватимуть видобуток нафти в серпні, але завдання Росії полягає в тому, щоб скоротити постачання на світові ринки.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Загальний експорт нафти та нафтопродуктів з Росії оцінюється у 7 млн барелів на добу, але дані були засекречені після вторгнення в Україну.
До того, як Росія оголосила про плани скоротити постачання за кордон, ОПЕК+ керувала лише видобутком нафти, а не експортом.
Ігор Сєчін, впливовий голова найбільшої російської нафтовидобувної компанії «Роснефть», вперше натякнув на необхідність скорочення експорту, а також видобутку минулого місяця.
ОПЕК та її союзники у квітні оголосили про несподіване скорочення видобутку без скликання зустрічі, збільшивши обсяг скорочення видобутку, погоджений на їхній останній зустрічі у жовтні.
4 червня ОПЕК офіційно повідомила, що ОПЕК+ домовилася скоригувати загальний рівень видобутку нафти до 40,46 млн барелів на добу з 2024 року. Саму угоду пролонгували до 2025 року, її термін закінчувався наприкінці 2023 року.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.