Категорія
Новини
Дата

Російська служба BBC призупиняє роботу журналістів в країні. Новий закон загрожує їм в'язницею

Служба новин ВВС російською мовою продовжуватиме працювати за межами Росії, йдеться на сайті BBC.

Forbes Україна випустив новий номер друкованого журналу. В ньому майже два десятки ексклюзивних матеріалів. Придбати журнал з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Головні факти:

  • Російський парламент ухвалив закон, який оголошує злочином поширення «фейкової» інформації про збройні сили. Кремль заперечує проти того, щоб конфлікт називали війною, натомість називаючи його «спеціальною військовою операцією».
  • Генеральний директор BBC Тім Деві сказав: «Схоже, що цей закон криміналізує процес незалежної журналістики. Він не залишає нам іншого вибору, крім як тимчасово призупинити роботу всіх журналістів BBC News та їхнього допоміжного персоналу в Російській Федерації, поки ми не побачили наслідки цього небажаного явища».
  • Служба BBC News російською мовою продовжить роботу за межами Росії.

Контекст:

Держдума і Рада Федерації 4 березня ухвалили проєкт поправок до Кримінального кодексу РФ, якими запроваджуються штрафи та кримінальна відповідальність для росіян за поширення «свідомо неправдивої інформації» («фейків») про російську армію, за антивоєнні дії та заклики, а також заклики до введення санкцій проти Росії. Покарання за поширення «фейків» починається зі штрафу 700 000 рублів та може сягати 15 років увʼязнення.

Вночі 4 березня в Росії не працювали або частково працювали Facebook, Google Play, App Store, Twitter, «Російська служба BBC», «Радіо Свобода», Deutsche Welle, «Медуза».

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий випуск Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні