Російські активи французької групи Renault переходять у державну власність, заявили у Мінпромторгу РФ. Планується відновити виробництво авто під брендом «Москвич».
Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.
Ключові факти
- Відбулося підписання угод про передачу російських активів Групи Renault Російській Федерації та уряду Москви, йдеться у повідомленні відомства.
- 67,69% акцій концерну «АвтоВАЗ», якими володіла група Renault, перейдуть Науково-дослідному автомобільному та автомоторному інституту (НАМІ), а 100% акцій «Рено Росія» – уряду Москви. Решту акції «АвтоВАЗу» збереже держкорпорація «Ростех».
- Renault залишає за собою опціон на зворотний викуп своєї частки в «АвтоВАЗі», який може бути реалізований протягом шести років, повідомили у Мінпромторгу.
- «АвтоВАЗ» займатиметься сервісним обслуговуванням автомобілів Renault у РФ та продовжить випуск усієї лінійки автомобілів Lada на своїх заводах, повідомили в міністерстві.
- На московському заводі «Рено» планується відновити виробництво авто під брендом «Москвич», повідомив мер Москви Сергій Собянін. Влада спробує зберегти «більшу частину» колективу підприємства.
- Відновлювати завод допомагатиме група «КамАЗ». «На першому етапі буде організовано виробництво класичних автомобілів з двигуном внутрішнього згоряння, а в перспективі – і електромобілів», – повідомив Собянін.
- Доповнено. За інформацією WSJ, Renault продала свої російські активи за 2 рублі: по рублю за частку в «АвтоВАЗі» та за московський завод.
- Позашляховик Renault Duster продовжать виробляти після відходу Renault з «АвтоВАЗу», але під брендом Lada, повідомив Мінпромторг. Це частина домовленостей із французькою групою, пише ТАСС.
Контекст
Наприкінці березня Renault призупинила роботу на заводі в Москві через брак деталей.
У 2021 році «АвтоВАЗ» продав 350 000 авто, принісши Renault 12% виручки (€186 млн). Загалом Renault має три заводи у Росії, а частка російського ринку складає 8% у загальній виручці компанії. Renault збирає у Росії кросовери Duster, Arkana та Kaptur, а також позашляховик Nissan Terrano.
Ринок РФ є другим за обсягом для Renault. Наприкінці минулого року компанія оцінила російський бізнес у $2,4 млрд.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.