Запит президента США Джо Байдена на $106 млрд на національну безпеку, що включає допомогу Україні та Ізраїлю, стикнувся з великими проблеми на Капітолійському пагорбі. Сенат може відхилити такий проект або внести кардинальні зміни у запит, пишуть Politico і The Wall Street Journal.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Низка республіканців у Сенаті налаштовані «нехарактерно песимістично» щодо перспектив цієї ініціативи.
- Як зазначає Politico, Сенат контролюється демократами, але їм буде потрібно не менше девʼяти голосів республіканців, щоб ініціатива пройшла.
- Розбіжності в Сенаті щодо цієї пропозиції можуть стати причиною блокування запиту або внесення змін до нього. Зокрема, члени Республіканської партії сперечаються щодо доцільності включення допомоги Ізраїлю та Україні в один пакет. Деякі члени партії хочуть, щоб Сенат розглянув питання допомоги Ізраїлю окремо.
- «Вони повинні бути відокремлені. Ізраїльський компонент має беззаперечну підтримку, і ми можемо досягти цього дуже швидко. Я просто вважаю, що тактично це кращий підхід», – сказав сенатор-республіканець Марко Рубіо у вівторок.
- Водночас високопоставлений член Сенату з питань збройних сил, республіканець Роджер Вікер сказав, що він «абсолютно» підтримує прийняття рішення єдиним пакетом. Він визнав, що конференція «розкололася» з цього питання, але передбачив, що «тверда більшість у Палаті представників і Сенаті» може підтримати цю ініціативу.
- WSJ зазначає, що розбіжності щодо цього питання натякають на те, що допомога Україні стала «політично непопулярною» серед низки республіканців.
- Минулого тижня республіканець Том Коттон назвав запит Байдена «мертвим». Він заявив, що Республіканська партія в Сенаті візьме на себе ініціативу та розробить альтернативний законопроєкт.
Контекст
Адміністрація президента США Джо Байдена запросила у Конгресу додаткову фінансову допомогу для України в розмірі $61,4 млрд із загального пакету на $106 млрд, йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.
$30 млрд із $61,4 млрд має отримати Пентагон на програму з озброєння для України та поповнення власних запасів.
$14,4 млрд призначені на військову, розвідувальну та іншу безпекову допомогу.
$16,3 млрд передбачається виділити на програми Держдепу з економічної, безпекової та операційної підтримки.
$481 млн – на програми для підтримки українців, які їдуть до США за програмою U4U.
$149 млн – на протистояння ядерним і радіологічним ризикам.
Для Ізраїлю Байден запросив $14,3 млрд, решту – на охорону кордону з Мексикою.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.