Категорія
Новини
Дата

Сенат США може відхилити або змінити запит Байдена на $100 млрд для України та Ізраїлю

1 хв читання

Запит президента США Джо Байдена на $106 млрд на національну безпеку, що включає допомогу Україні та Ізраїлю, стикнувся з великими проблеми на Капітолійському пагорбі. Сенат може відхилити такий проект або внести кардинальні зміни у запит, пишуть Politico і The Wall Street Journal.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Низка республіканців у Сенаті налаштовані «нехарактерно песимістично» щодо перспектив цієї ініціативи. 
  • Як зазначає Politico, Сенат контролюється демократами, але їм буде потрібно не менше девʼяти голосів республіканців, щоб ініціатива пройшла.
  • Розбіжності в Сенаті щодо цієї пропозиції можуть стати причиною блокування запиту або внесення змін до нього. Зокрема, члени Республіканської партії сперечаються щодо доцільності включення допомоги Ізраїлю та Україні в один пакет. Деякі члени партії хочуть, щоб Сенат розглянув питання допомоги Ізраїлю окремо.
  • «Вони повинні бути відокремлені. Ізраїльський компонент має беззаперечну підтримку, і ми можемо досягти цього дуже швидко. Я просто вважаю, що тактично це кращий підхід», – сказав сенатор-республіканець Марко Рубіо у вівторок.
  • Водночас високопоставлений член Сенату з питань збройних сил, республіканець Роджер Вікер сказав, що він «абсолютно» підтримує прийняття рішення єдиним пакетом. Він визнав, що конференція «розкололася» з цього питання, але передбачив, що «тверда більшість у Палаті представників і Сенаті» може підтримати цю ініціативу.
  • WSJ зазначає, що розбіжності щодо цього питання натякають на те, що допомога Україні стала «політично непопулярною» серед низки республіканців.
  • Минулого тижня республіканець Том Коттон назвав запит Байдена «мертвим». Він заявив, що Республіканська партія в Сенаті візьме на себе ініціативу та розробить альтернативний законопроєкт.

Контекст

Адміністрація президента США Джо Байдена запросила у Конгресу додаткову фінансову допомогу для України в розмірі $61,4 млрд із загального пакету на $106 млрд, йдеться у повідомленні на сайті Білого дому.

$30 млрд із $61,4 млрд має отримати Пентагон на програму з озброєння для України та поповнення власних запасів.

$14,4 млрд призначені на військову, розвідувальну та іншу безпекову допомогу.

$16,3 млрд передбачається виділити на програми Держдепу з економічної, безпекової та операційної підтримки.

$481 млн – на програми для підтримки українців, які їдуть до США за програмою U4U.

$149 млн – на протистояння ядерним і радіологічним ризикам.

Для Ізраїлю Байден запросив $14,3 млрд, решту – на охорону кордону з Мексикою.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні