Категорія
Новини
Дата

«Щотижня вносимо у реєстр нову». НАЗК визначило майже 50 компаній міжнародними спонсорами війни

1 хв читання

Національне агентство з питань запобігання корупції вже внесло у перелік міжнародних спонсорів війни 49 компаній, повідомив голова агентства Олександр Новіков в інтерв’ю «Укрінформу». Найбільше фірм походять з Китаю.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • «На сьогодні в цей Реєстр занесено майже 50 компаній. Найбільше з них із Китаю – 14. На другому місці США – 7 компаній. Всі інші – переважно з країн Європейського Союзу», – повідомив голова НАЗК.
  • За його словами, міжнародні компанії, які продовжують працювати в Росії, активно звертаються до НАЗК, надають плани виходу бізнесів з РФ і просять не вносити компанію в цей Реєстр.
  • «Буквально минулого тижня одна з таких компаній звʼязалась із нами і заявила про те, що надасть план виходу з РФ, щоб не потрапити в Реєстр», – сказав Новіков.
  • Новіков зазначив, що вже є випадки, коли реєстр допоміг вийти компаніям з Росії, після чого вони були виключені з нього. Йдеться, зокрема, про три грецькі нафтові перевізники, британського виробника паперу Mondi, ірландську компанії з постачання суднового палива Peninsula Petroleum Limited, найбільша в світі індійська компанія з виробництва та експорту діамантів Shree Ramkrishna Exports (SRK), які вже вилучені з переліку.
  • «Проте, на жаль, ми щотижня вносимо туди нову транснаціональну компанію, яка продовжує працювати в Росії, сплачує значні податки в російський бюджет», – заявив очільник НАЗК.
«Щотижня вносимо у реєстр нову». НАЗК визначило майже 50 компаній міжнародними спонсорами війни /Фото 1

Інфографіка: НАЗК

Контекст

Міжнародна компанія LSEG, власники Refinitiv, щоденно відстежує Реєстр міжнародних спонсорів війни. Усі включені до цього списку компанії вносяться до бази даних World-Check з метою захисту фінансового сектора від спонсорів російської війни.

Проєкт «Міжнародні спонсори війни» є репутаційним інструментом для досягнення виходу міжнародного бізнесу з Росії. Це, своєю чергою, зменшить фінансову і технологічну спроможність Росії вбивати українців.

Минулого тижня агентство внесло до переліку американську франшизу ресторанів швидкого харчування Subway. У Росії продовжують працювати понад 500 ресторанів компанії, сплачуючи податки до бюджету країни-агресора.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні