Категорія
Новини
Дата

Шмигаль анонсував «Доступну іпотеку» з 1 жовтня. Програму запустять для чотирьох категорій українців

Уряд планує запустити програму іпотеки під 3% річних для військових, лікарів, вчителів і науковців з 1 жовтня. Про це на засіданні уряду повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль. 

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Програма «Доступна іпотека» запрацює для чотирьох категорій громадян. Зокрема, для військовослужбовців за контрактом та працівники сектору безпеки та оборони, медиків, вчителів та педагогічних працівників, а також для науковців, йдеться у повідомленні уряду.
  • Ставка за іпотекою становитиме 3%, її термін – до 20 років. Мінімальний початковий внесок – 20% від вартості житла.
  • З наступного року програму розраховують поширити на всіх українців, які потребують покращення житлових умов. Ставка становитиме 7% річних.
  • «Нова масштабна програма іпотеки дозволить активізувати нове будівництво та суттєво сприятиме відновленню економіки», — заявив Шмигаль. 

Контекст

З 1 березня 2021 року в Україні діє державна програма «Доступна іпотека 7%». Серед основних умов програми «Доступна іпотека 7%» – перший внесок в розмірі 15% і термін виплати до 20 років. Предмет іпотеки має бути прийнято в експлуатацію не пізніше 2018 року, а його вартість не перевищувати 2,5 млн грн.

У грудні 2021 року президент Володимир Зеленський анонсував програму кредитування «Українська мрія». Вона мала передбачати кредит за ставкою 5% у гривні для придбання власної нерухомості в новому житлі, електромобіля та здобуття освіти або зміни професії.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні