Категорія
Новини
Дата

Шмигаль назвав «абсолютно пасивним» відношення МВФ до України в умовах війни

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль вважає абсолютно пасивним відношення Міжнародного валютного фонду (МВФ) до України в умовах війни. Про це він сказав на 17-й щорічній конференції YES, яку організовує Фонд Віктора Пінчука та Ялтинська Європейська Стратегія (YES).

Як мотивувати команду не збавляти темп у надскладних умовах? Дізнайтесь 25 квітня на форумі «Надлюди» від Forbes. Купуйте квиток за посиланням!

Ключові факти

  • Відношення МВФ до України є доволі пасивним на тлі лідерських політичних позицій США та ЄС, зазначив премʼєр. 
  • Шмигаль наголосив, що попри все Україна продовжує працювати з Фондом. «Ми мали хороші відносини і відношення МВФ в 2014-2015 роках, коли почалася війна. Тоді Фонд підтримав Україну: ми отримали $17 млрд», – нагадав він.
  • За словами голови уряду, сьогодні «співпраця з МВФ відбувається абсолютно пасивно». 
  • «Ми докладаємо всіх зусиль. Ми передали всі потрібні документи і закликаємо МВФ активізуватися, тому що це дуже важливо. МВФ є важливою опорою для подальшої фінансової стабільності нашої держави», – сказав Шмигаль.

Контекст 

22 листопада 2021 року рада директорів МВФ затвердила перший перегляд програми stand-by з Україною та виділила другий транш за цією програмою на $700 млн. Програма мала тривати до червня 2022 року включно.

Від початку воєнного вторгнення РФ програма stand-by була зупинена. На початку березня МВФ перерахував Україні $1,4 млрд за програмою екстреної підтримки Rapid Financing Instrument.

Робота щодо нової програми з МВФ ведеться, але вона просувається важко через певні бюрократичні моменти в самому Фонді, зазначав раніше заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук. У МВФ немає досвіду проведення чи запровадження макроекономічних програм у ситуаціях, коли в країні воєнні дії, додав він. 

Уряд на початку серпня подав офіційну пропозицію до МВФ щодо започаткування нової спеціальної програми. Україна планує до кінця року укласти угоду з МВФ на $15-20 млрд.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні