Категорія
Новини
Дата

Шрі-Ланка купуватиме нафту й зерно у Росії

Новопризначений прем’єр-міністр Шрі-Ланки Раніл Вікремесінге повідомив, що країна може бути змушена купувати більше нафти у Росії. Про це він сказав в інтервʼю агентству Associated Press.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Раніл Вікремесінге сказав, що спочатку він звернеться до інших країн, але готовий купувати більше нафти у Москви.
  • Шрі-Ланка готова прийняти більше фінансової допомоги від Китаю, попри борг його країни, що зростає. Премʼєр також визнав, що Шрі-Ланка перебуває у скрутному становищі «з власної вини». Війна в Україні посилює ситуацію, за його словами, і гостра нестача продовольства може тривати до 2024 року.
  • Росія запропонувала Шрі-Ланці купувати в них пшеницю, сказав Вікремесінге.

Контекст

Російська влада вкрала на окупованих територіях від 400 000 до 500 000 т зерна, вивізши більшу його частину спочатку до Криму. За поточними цінами 500 000 т — близько $200 млн.

На початку квітня призначений Кремлем «очільник» окупованого Криму Сергій Аксьонов заявив про «стабільні поставки» на півострів продукції з території Херсонської області. У травні стало відомо, що російське судно завантажило в тимчасово окупованому Криму 27 000 т зерна й намагалося продати його Єгипту, але після відмови змінило напрямок на Ліван та Сирію. 

Українська військова розвідка в середині травня повідомляла, що найбільш ймовірний пункт призначення російських суховантажів, які вивозять українське зерно, — Сирія, «звідти воно може бути переправлене контрабандою в інші країни Близького Сходу». Росія вже відправила до Сирії приблизно 100 000 т пшениці, вкраденої в Україні після повномасштабного вторгнення.

Американські дипломати попередили 14 країн, що Росія шукає покупців на крадене українське зерно, і що російські кораблі заповнені саме зерном з України. Серед 14 країн в основному африканські, а також Пакистан, Бангладеш, Шрі-Ланка та Туреччина.

Росія також шукає покупців на свою нафту. Санкції проти Росії після її вторгнення в Україну спонукали багатьох імпортерів відмовитися від торгівлі з Москвою. США заборонили імпорт російської нафти та газу. А Британія має намір поступово припинити імпорт нафти до кінця року. Також ЄС схвалив шостий пакет санкцій з частковим ембарго російської нафти – заборона на нафту, що транспортується морем. Постачання трубопроводом «Дружба» не потрапило під санкції. 

Натомість Індія веде переговори про подвоєння імпорту російської нафти. З початку російського вторгнення в Україну Індія купила понад 40 млн барелів російської нафти. Це приблизно на 20% більше, ніж за 2021 рік. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні