Категорія
Новини
Дата

Співзасновник PayPal інвестував у виробника мозкових імплантатів Blackrock Neurotech. Компанія конкурує з Neuralink Ілона Маска

Один із перших інвесторів Facebook і співзасновник PayPal Пітер Тіль інвестував у компанію Blackrock Neurotech, яка виробляє мозкові імплантати. Для Blackrock Neurotech це перше венчурне фінансування, пише CNBC.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Загалом раунд інвестицій склав $10 млн, зазначає Blackrock Neurotech.
  • Серед інших інвесторів Blackrock Neurotech – засновник Apeiron Investment Group Крістіан Ангермаєр, який підтримував із Пітером Тілем кілька інших компаній.
  • Також у раунді фінансування взяв участь засновник Deposit Solutions Тім Сіверс. За словами акціонерів, саме Сіверс дізнався про компанію та залучив Ангермаєра й Тіля, пише Bussiness Insider.
  • До ради директорів Blackrock Neurotech увійдуть Крістіан Ангермаєр, Ян Хардорп і Тім Сіверс.
  • Фінансування буде використано для подальшого розширення кількості програм на платформі Blackrock, у тому числі клінічні дослідження.

Важливі цифри

Близько 1,7% населення США, або близько 5,4 млн осіб, живуть із тією чи іншою формою паралічу.

Контекст

Blackrock Neurotech заснували 2008 року Маркус Герхардт і Флоріан Сольцбахер. Штаб-квартира компанії знаходиться в Солт-Лейк-Сіті (США). Blackrock продає обладнання та програмне забезпечення науково-дослідницькій спільноті з неврології.

Blackrock Neurotech також працює над власними пристроями з нейрокомпʼютерним інтерфейсом (brain-computer interface). Пацієнти з тетраплегією використовують BCI Blackrock для управління кінцівками роботів, направляючи сигнали з власного мозку. Також люди, які втратили здатність говорити через боковий аміотрофічний склероз, можуть спілкуватися за допомогою синтезу мови, що також контролюється мозком.

Мініатюрні пристрої BCI Blackrock імплантують у мозок. Електроди, прикріплені до пристрою, записують активність нейронів, підсилюють сигнал і відправляють його на компʼютер. Потім програмне забезпечення інтерпретує сигнали мозку, і алгоритм перетворює це на команди.

Головний конкурент Blackrock Neurotech – стартап Neuralink, заснований Ілоном Маском. У квітні Neuralink показала, як пристрій Link може допомогти мавпі грати у відеоігри за допомогою розуму, і планує випробувати його на людях наприкінці цього року. Однак Blackrock стверджує, що просунулася далі, ніж Neuralink: пристроями компанії користуються 28 пацієнтів у США, Китаї та країнах Європи. Водночас професор нейронних інтерфейсів в Університеті Ньюкасла Ендрю Джексон сказав CNBC, що пристрій Neuralink може записувати більше активностей клітин мозку, ніж BCI Blackrock, тому що в нього більше «каналів».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні