Індекс споживчих цін (ІСЦ) у березні збільшився на 0,5% до попереднього місяця, свідчать дані Державної служби статистики. Такий показник є дуже низьким для першого місяця весни, коли ціни зазвичай сезонно зростають не менш як на 1% до лютого.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Динаміка ІСЦ у річному вимірі сповільнилася до 3,2% після 4,3% у лютому. Таким чином, інфляція знаходиться на мінімальному рівні за 41 місяць – меншою вона була тільки в 2020 році, під час штучної зупинки глобального споживчого попиту, викликаного пандемією COVID-19.
- Динаміка зростання цін на продукти харчування в річному вимірі скоротилася до 0,2%. Зокрема, ціни на яйця на 34% нижчі, ніж торік, на олію – на 17%, на овочі – на 12%, на цукор – на 13%.
- Тим часом ціни на пальне перейшли до зростання на 11% у річному вимірі.
- Сповільнення інфляції стало позитивним сюпризом для Національного банку України, який у січневому прогнозі очікував інфляцію 5% на березень. Отже, фактичне відхилення траєкторії вниз становило 1,8 в.п., що є дуже значним на такій короткій дистанції. Це посилює підґрунтя для подальшого обережного зниження процентних ставок. Наступний перегляд процентних ставок НБУ відбудеться 26 квітня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.