Категорія
Новини
Дата

США хочуть послабити санкції проти Венесуели в обмін на постачання нафти – WSJ

Адміністрація президента США Джо Байдена готується послабити санкції проти режиму Венесуели, щоб дозволити Chevron відновити там видобування нафти, пише The Wall Street Journal із посиланням на свої джерела. Це може збільшити пропозицію на світовому ринку, що водночас зменшить нафтові ціни.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • В обмін на значне помʼякшення санкцій уряд президента Ніколаса Мадуро має відновити давно призупинені переговори з опозицією країни для обговорення умов, необхідних для проведення вільних і чесних президентських виборів у 2024 році, кажуть співрозмовники видання. 
  • США, уряд Венесуели та деякі діячі венесуельської опозиції також пропонують вивільнити сотні мільйонів доларів державних коштів Венесуели, заморожених в американських банках, для оплати імпорту продовольства, медикаментів та обладнання для зруйнованих електромереж країни та систем міського водопостачання.
  • Офіційні особи США заявили, що деталі все ще обговорюються, і попередили, що угода може провалитися.
  • А якщо угода відбудеться, і Chevron разом із американськими нафтосервісними компаніями знову отримають дозвіл працювати у Венесуелі, то в короткостроковій перспективі на світовий ринок надійде лише обмежена кількість нової нафти, вважають американські чиновники.
  • Співрозмовники видання впевнені, що будь-які зміни в політиці США, які повернуть західні нафтові компанії, стануть психологічним сигналом для ринку про те, що пропозиція буде зростати.

Контекст

Колись Венесуела була великим виробником нафти, видобуваючи понад 3,2 млн барелів на день протягом 1990-х років, але державна промисловість зазнала краху за останнє десятиліття через недостатні інвестиції, корупцію та безгосподарність. 

Санкції, введені адміністрацією Трампа, ще більше погіршили виробництво та витіснили західні компанії з країни.

Можливе зближення США з Венесуелою може відбутися саме тоді, коли країни ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією та Росією погодилися скоротити видобуток нафти у відповідь на падіння цін, що розлютило адміністрацію Байдена.

Венесуела потерпає від тривалої політичної та економічної кризи. У 2020 році інфляція в країні становила майже 3000%.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні