США опрацьовують нові кроки, які допоможуть скоротити нафтові доходи РФ, пише The New York Times із посиланням на джерела серед американських чиновників. Головне питання – як позбавити Москву доходів, не скоротивши запаси нафти на світовому ринку.
Ключові факти
- Білий дім розглядає заборону ведення справ із компаніями зі США та країн-партнерів для іноземних покупців російської нафти, які не дотримуються обмежень.
- Від іноземних компаній можуть вимагати плату за російську нафту за цінами, нижчими від ринкових. Хто купуватиме нафту дорожче, ризикує потрапити під санкції США.
- Іноземні банки можуть зобовʼязати переказувати платежі за нафту на спеціальні рахунки, гроші з яких РФ зможе використати лише для покупки товарів першої необхідності – продуктів та ліків.
- В адміністрації Джо Байдена розглядають різні варіанти дій та ще не визначилася з курсом, кажуть співрозмовники видання. Мірою того, як ці механізми будуть введені в дію, США чинитимуть тиск на країни, змушуючи їх поступово скорочувати закупівлю російської нафти, як це було у випадку з іранською нафтою, пише NYT.
- Такі заходи можуть стати серйозним ескалаційним кроком, який може призвести до політичного конфлікту між США та іншими країнами, які купують російську нафту, наприклад Китаєм, Індією та Туреччиною, зазначає видання.
Контекст
16 травня міністри закордонних справ ЄС не змогли домовитися щодо шостого пакету санкцій проти РФ, до якого входить нафтове ембарго. Санкції блокує Угорщина. Будапешт готовий розблокувати шостий пакет лише тоді, коли Єврокомісія виплатить інвестиційний пакет у розмірі €15–18 млрд, заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто.
ЄС розглядає можливість грошової компенсації Угорщині за підтримку шостого пакету санкцій проти РФ, який передбачає поступову відмову від імпорту російської нафти, повідомляло Politico з посиланням на європейських чиновників.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.