Категорія
Новини
Дата

США обіцяють експортерам «гарантійні листи» для вивезення зерна з РФ. Компанії побоюються санкцій

США готові надати «гарантійні листи» судноплавним і страховим компаніям, які побоюються санкцій через участь в експорті зерна та добрив з Росії. Про це заявила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, пише Reuters.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Санкції не поширюються на вивіз зерна та добрив, але «компанії трохи нервують, і ми готові надіслати їм гарантійні листи, якщо це допоможе їх заспокоїти», зазначила Томас-Грінфілд.
  • На РФ та Україну припадає третина світових постачань пшениці, при цьому Росія також є ключовим експортером добрив, а Україна – великим експортером кукурудзи та олії, нагадує Reuters. Після вторгнення РФ у чорноморських портах України знаходилося понад 20 млн т зерна. 
  • На засіданні Ради безпеки ООН 21 травня зазначалося, що запасів пшениці у світі вистачить лише на 10 тижнів.

Контекст

РФ готова сприяти безперешкодному морському транзиту вантажів у координації з турецькими партнерами, зокрема з українських портів, заявив Путін у телефонній розмові з президентом Туреччини Реджепом Тайїпом Ердоганом. У Кремлі наголосили, що РФ може експортувати «суттєві обсяги добрив та сільгосппродукції – у разі зняття відповідних антиросійських санкційних обмежень».

26 травня Путін пропонував сприяння у вирішенні продовольчої кризи за умови зняття санкцій з Росії під час телефонної розмови з премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі.

Війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін і зниження доступу до продуктів харчування в країнах-імпортерах з України та РФ, зокрема пшениці та соняшникової олії.

Наслідки війни мають глобальний і системний характер, у тому числі через те, що 36 країн розраховують на постачання з України та РФ пшениці, йдеться в доповіді «Глобальний вплив війни в Україні на продовольчу, енергетичну та фінансову системи», яку представив генсек ООН Антоніу Гутерреш. За його словами, «нинішній шторм» загрожує зруйнувати економіку багатьох країн.

В ООН попереджали, що якщо РФ не розблокує порти України, це спровокує глобальну продовольчу катастрофу, наслідком якої стануть голод, масова міграція та політична нестабільність у світі.

Минулого тижня ЄС заявив, що організує «зелені» коридори для експорту українського зерна.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні