Категорія
Новини
Дата

Росія допоможе вирішити продовольчу кризу за умови зняття санкцій. Путін озвучив вимогу прем'єрміністру Італії

Президент РФ Володимир Путін пропонує сприяння у вирішенні продовольчої кризи за умови зняття санкцій з Росії. Про це він сказав під час телефонної розмови з премʼєрміністром Італії Маріо Драгі, повідомляє пресслужба Кремля.

Telegram-канал Forbes – ультимативний гід у світі українського бізнесу. Підписатись на канал

Ключові факти

  • Під час розмови Путіна з італійським премʼєром було «розглянуто стан справ у сфері глобальної продовольчої безпеки». За даними Кремля, Путін відкинув звинувачення в бік Росії у проблемах з постачанням сільськогосподарської продукції на світові ринки. 
  • Путін заявив, що складнощі повʼязані, зокрема, зі збоями в роботі виробничих і логістичних ланцюжків, а також «фінансовою політикою західних країн у період пандемії коронавірусу». 
  • Крім того, за його словами, ситуація посилилася внаслідок антиросійських санкцій, запроваджених США та ЄС.
  • «Російська Федерація готова зробити свій вагомий внесок у подолання продовольчої кризи за рахунок експорту зерна та добрив за умови зняття політично мотивованих обмежень з боку Заходу», – цитує Кремль Путіна.

Контекст

Війна в Україні вже вплинула на близько 25% світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін та зниження доступу до продуктів харчування в країнах–імпортерах з України та РФ, зокрема пшениці та соняшникової олії.

Наслідки війни мають глобальний і системний характер, у тому числі через те, що 36 країн розраховують на постачання з України та РФ пшениці, йдеться в доповіді «Глобальний вплив війни в Україні на продовольчу, енергетичну та фінансову системи», яку представив генсек ООН Антоніу Гутерреш. За його словами, «нинішній шторм» загрожує зруйнувати економіку багатьох країн.

В ООН попереджали, що якщо РФ не розблокує порти України, це спровокує глобальну продовольчу катастрофу, наслідком якої стануть голод, масова міграція та політична нестабільність у світі.

Минулого тижня ЄС заявив, що організує «зелені» коридори для експорту українського зерна.

Україна пропонує створити Організацію країн–експортерів продовольства, заявив президент Володимир Зеленський у зверненні на ВЕФ у Давосі. За його словами, голод треба зупиняти тільки превентивно.

Україна активно обговорює з різними партнерами питання розблокування морського експорту Чорним морем, і деякі перспективи щодо цього зʼявилися, проте прогнозувати терміни розблокування ще передчасно, повідомив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні