Федеральний резерв США підвищив облікову ставку на 0,5%, найбільше з 2000 року. Про це йдеться в повідомленні ФРС.
Ключові факти
- ФРС підвищив цільовий діапазон на 0,5 в.п. – до діапазону з 0,75% до 1%.
- Попри падіння економіки США у першому кварталі року, витрати домогосподарств та інвестиції залишалися на високому рівні. Рівень безробіття значно знизився, зазначають у Федеральному резерві.
- Водночас інфляція залишається високою, що відображає дисбаланс попиту та пропозиції внаслідок пандемії, підвищення цін на енергоносії та більш широкий ціновий тиск.
- «Вторгнення Росії в Україну спричиняє величезні людські та економічні труднощі. Наслідки для економіки США дуже невизначені», – йдеться в заяві. Зокрема, повномасштабна війна створює додатковий тиск на інфляцію та, ймовірно, вплине на економічну активність. Натомість пов’язані з COVID-19 перебої в Китаї, ймовірно, посилять логістичні проблеми.
Контекст
У березні річна інфляція в США прискорилася до 8,5% із 7,9% у лютому. Зростання цін оновило рекорд із січня 1982 року, тобто за понад 40 років. При цьому очільник ФРС Джером Павелл у ході пресбрифінгу за підсумками засідання Федерального комітету відкритого ринку підкреслив, що інфляція в країні наразі надто швидка, тож Федрезерв діятиме відповідно.
«Серед членів Комітету є значне відчуття того, що додаткові підвищення ставки на 0,5% будуть обговорюватися на низці наступних засідань», – зазначив він.
У березні Федеральний резерв США вперше з 2018 року підвищив облікову ставку з 0,25% до 0,5%, аби приборкати інфляцію.
Згідно з середнім прогнозом посадовців ФРС, ключова ставка закінчить рік на рівні близько 1,9%, після чого зростатиме до близько 2,8% у 2023 році. На такому ж рівні вона залишатиметься у 2024 році, хоча прогнози наразі знаходяться в умовах особливої невизначеності через війну в Україні та нові локдауни в Китаї.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.