Категорія
Новини
Дата

США попросили ЄС підготувати пропозиції про гарантії безпеки для України. Що в анкеті

1 хв читання

США надіслали країнам Європейського союзу прохання підготувати пропозиції гарантій безпеки для України. У відповідній анкеті шість запитань, пише Reuters

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Деталі

  • Одне з них звучить так: «Які, якщо такі є, вимоги до підтримки з боку США ваш уряд вважатиме необхідними для своєї участі в цих безпекових угодах? Зокрема, які короткострокові та довгострокові ресурси ви вважаєте необхідними від США?». 
  • У документі ставиться запитання, які європейські або треті країни могли б брати участь у гарантіях безпеки для України, і чи будуть вони готові спрямувати війська на Україну в рамках мирного врегулювання. 
  • «Якби військові сили третіх країн були розгорнуті в Україні в рамках мирного врегулювання, якою, на вашу думку, має бути необхідна чисельність таких сил на чолі з європейськими країнами? Як і де ці сили були б розгорнуті, і на який термін?», – йдеться в документі. 
  • У ЄС запитують, до яких дій США, союзники і партнери повинні бути готові, якщо Росія нападе на ці сили. «Які додаткові можливості, обладнання та варіанти технічної підтримки ваш уряд готовий надати Україні, щоб поліпшити її переговорну позицію і посилити тиск на Росію?», – звучить питання в анкеті.
  • Ще США запитують, що уряди були б готові зробити для посилення санкцій проти Росії, включно з більш суворим дотриманням вже існуючих.

Контекст

15 лютого президент Володимир Зеленський в інтервʼю NBC News заявив, що Україні «дуже важко» вижити без військової підтримки США як зараз, коли вона намагається відбити вторгнення Росії, так і в майбутньому після закінчення війни.

Зеленський, зокрема, закликав Європу створити обʼєднані збройні сили. Він наголосив на необхідності збільшити витрати на оборону. Головне з його промови на Мюнхенській безпековій конференції – тут.

Європейські країни не будуть обʼєднувати свої національні армії в єдину структуру для протидії загрозам з боку РФ, заявив голова МЗС Польщі Сікорський, коментуючи пропозицію Зеленського. «Слід бути обережними з цим терміном, оскільки люди розуміють під ним різні речі. Якщо йдеться про обʼєднання національних армій, то цього не відбудеться. Але я підтримую розвиток оборонних можливостей ЄС», – сказав Сікорський, якого цитує Reuters.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні