Уряд США приховано заохочує сільськогосподарські та судноплавні компанії купувати і перевозити більше російських добрив. Компанії через побоювання потрапити під санкції скоротили поставки, а це сприяє зростанню світових цін на продовольство, пише Bloomberg.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- ЄС і США зробили виняток на ведення бізнесу з Росією, якщо це стосується торгівлі добривами, ключовим постачальником яких є РФ. Але багато вантажовідправників, банків і страховиків остерігаються торгівлі, побоюючись ненавмисно порушити правила.
- США та їхні союзники стоять перед викликом, як посилити тиск на Путіна і водночас обмежити шкоду для світової економіки, що дуже залежить від поставок сировини з Росії, пише видання.
- У червні Штати відрядили свого представника на переговори під проводом ООН у Москві з питань поставок, пише Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із цим питанням. Недостатні поставки добрив цього року можуть вплинути на врожай наступного.
- Білий дім не одразу відповів на запит Bloomberg про коментар.
Контекст
Раніше повідомлялося, що США готові надати «гарантійні листи» судноплавним і страховим компаніям, які побоюються санкцій через участь в експорті зерна та добрив з Росії. Санкції не поширюються на вивезення зерна та добрив, але «компанії трохи нервують, і ми готові надіслати їм гарантійні листи, якщо це допоможе їх заспокоїти», зазначила Томас-Грінфілд.
На Росію припала майже п’ята частина експорту добрив у 2021 році. Експорт російських добрив у 2022-му скоротився на 24%.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.