Категорія
Новини
Дата

США заохочують свої компанії купувати російські добрива – Bloomberg

Уряд США приховано заохочує сільськогосподарські та судноплавні компанії купувати і перевозити більше російських добрив. Компанії через побоювання потрапити під санкції скоротили поставки, а це сприяє зростанню світових цін на продовольство, пише Bloomberg.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • ЄС і США зробили виняток на ведення бізнесу з Росією, якщо це стосується торгівлі добривами, ключовим постачальником яких є РФ. Але багато вантажовідправників, банків і страховиків остерігаються торгівлі, побоюючись ненавмисно порушити правила.
  • США та їхні союзники стоять перед викликом, як посилити тиск на Путіна і водночас обмежити шкоду для світової економіки, що дуже залежить від поставок сировини з Росії, пише видання.
  • У червні Штати відрядили свого представника на переговори під проводом ООН у Москві з питань поставок, пише Bloomberg із посиланням на співрозмовників, знайомих із цим питанням. Недостатні поставки добрив цього року можуть вплинути на врожай наступного.
  • Білий дім не одразу відповів на запит Bloomberg про коментар.

Контекст

Раніше повідомлялося, що США готові надати «гарантійні листи» судноплавним і страховим компаніям, які побоюються санкцій через участь в експорті зерна та добрив з Росії. Санкції не поширюються на вивезення зерна та добрив, але «компанії трохи нервують, і ми готові надіслати їм гарантійні листи, якщо це допоможе їх заспокоїти», зазначила Томас-Грінфілд.

На Росію припала майже п’ята частина експорту добрив у 2021 році. Експорт російських добрив у 2022-му скоротився на 24%.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні