Категорія
Новини
Дата

США запровадили санкції проти російського золота, Канделакі, «КамАЗа» і «Ростеха»

Міністерство фінансів США розширило санкції проти РФ. Під обмеження потрапили компанії — «КамАЗ», «Туполєв», ОАК, «Іркут», «Ростех», а також фізособи — телеведуча Тіна Канделакі. Також США заборонили імпорт російського золота, йдеться у повідомленні.

Ключові факти

  • Санкції спрямовані проти «путінської військової машини», йдеться у повідомленні. Під обмеження потрапили компанії, які «мають вирішальне значення для оборонно-промислової бази РФ», у тому числі держкорпорація «Ростех». Угоди із «Ростехом» потрібно завершити до 11 серпня.
  • Під персональні обмеження потрапили заступник гендиректора «Газпром-медіа» Тіна Канделакі та її чоловік, директор з особливих доручень держкорпорації «Ростех» Василь Бровко, а також голова «Камаза» Сергій Когогін, ексміністр оборони Анатолій Сердюков та його діти.
  • Також у списку низка сепаратистів — так звані «експремʼєр ДНР» Олександр Ананченко, «заступник голови Мінфіну ДНР» Тетяна Переверзєва, «заступники премʼєра ДНР» Володимир Антонов та Володимир Єжиков, а також «заступники голови уряду ЛНР» Юрій Говтвін та Ганна Тодорова.
  • США заборонили ввезення в країну російського золота. Під заборону не підпадає золото, яке до 28 червня перебувало за межами РФ, уточнює Мінфін.

Контекст

США вже запровадили кілька пакетів санкцій проти РФ у відповідь на військову агресію проти України. У списках санкцій у тому числі опинився президент РФ Путін, депутати Держдуми, сенатори, російські чиновники та олігархи. Під обмеження також потрапили імпорт російських енергоносіїв, алмазів, алкоголю тощо.

Матеріали по темі