Влада США збільшив фінансування трьох технологічних компаній, щоб допомогти росіянам обійти цензуру та отримати доступ до західних ЗМІ. Про це повідомляють джерела Reuters.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Додаткове фінансування отримали VPN-сервіси nthLink, Psiphon і Lantern. У період з 2015 до 2021 рік вони отримали від уряду США не менше $4,8 млн. З лютого загальний обсяг фінансування, виділеного компаніям, збільшився майже вдвічі.
- «У звʼязку з посиленням репресій Кремля щодо свободи ЗМІ ми спостерігаємо надзвичайний сплеск попиту на ці інструменти серед росіян», – кажуть в агентстві світових медіа USAGM.
- За їхньою інформацією, минулого місяця VPN скористалися понад 4 млн росіян.
- Технічний директор nthLink зізнався, що вони спостерігають суттєвий стрибок щоденного трафіку. Після початку війни він виріс від 1000 користувачів до 50 тисяч і більше. Отже, російські користувачі хочуть обійти географічні обмеження на контент і приховати свою особистість.
Контекст
За рішенням «Роскомнадзору» Твіттер заблоковано на території Росії ще з березня. Також Росія заблокувала Facebook та Instagram. Регулятор РФ обмежив доступ до сервісів App Store, Google Play, а також сайтів видань Deutsche Welle, Російська служба BBC, «Радіо Свобода», «Голос Америки» і Meduza. Роскомнагляд пояснив блокування видань «брехливою інформацією про сутність військової операції» в Україні.
Роскомнагляд 2 червня заявив, що веде роботу із блокування VPN-сервісів. 15 березня голова комітету Держдуми з інформаційної політики Олександр Хінштейн повідомив, що в Росії вже заблоковано близько 20 популярних сервісів VPN, і Роскомнагляд має намір продовжити цю роботу.
Торік у РФ було обмежено роботу більше десятка популярних сервісів, зокрема ExpressVPN, Nord VPN, Hola!VPN, IPVanish VPN, KeepSolid VPN Unlimited, Speedify VPN. Роскомнагляд залишає можливість використання цих сервісів тільки для компаній з так званого білого списку, які повідомили, що ці VPN потрібні їм у роботі.
За даними агрегатора Top10VPN.com, з 24 лютого в Росії заблокували вже 400 видань, 138 фінансових сайтів, 93 – антивоєнних. Проєкт «Роскомсвобода» оцінює загальну кількість блокувань у 741 сайт.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.