Влада США збільшив фінансування трьох технологічних компаній, щоб допомогти росіянам обійти цензуру та отримати доступ до західних ЗМІ. Про це повідомляють джерела Reuters.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Додаткове фінансування отримали VPN-сервіси nthLink, Psiphon і Lantern. У період з 2015 до 2021 рік вони отримали від уряду США не менше $4,8 млн. З лютого загальний обсяг фінансування, виділеного компаніям, збільшився майже вдвічі.
- «У звʼязку з посиленням репресій Кремля щодо свободи ЗМІ ми спостерігаємо надзвичайний сплеск попиту на ці інструменти серед росіян», – кажуть в агентстві світових медіа USAGM.
- За їхньою інформацією, минулого місяця VPN скористалися понад 4 млн росіян.
- Технічний директор nthLink зізнався, що вони спостерігають суттєвий стрибок щоденного трафіку. Після початку війни він виріс від 1000 користувачів до 50 тисяч і більше. Отже, російські користувачі хочуть обійти географічні обмеження на контент і приховати свою особистість.
Контекст
За рішенням «Роскомнадзору» Твіттер заблоковано на території Росії ще з березня. Також Росія заблокувала Facebook та Instagram. Регулятор РФ обмежив доступ до сервісів App Store, Google Play, а також сайтів видань Deutsche Welle, Російська служба BBC, «Радіо Свобода», «Голос Америки» і Meduza. Роскомнагляд пояснив блокування видань «брехливою інформацією про сутність військової операції» в Україні.
Роскомнагляд 2 червня заявив, що веде роботу із блокування VPN-сервісів. 15 березня голова комітету Держдуми з інформаційної політики Олександр Хінштейн повідомив, що в Росії вже заблоковано близько 20 популярних сервісів VPN, і Роскомнагляд має намір продовжити цю роботу.
Торік у РФ було обмежено роботу більше десятка популярних сервісів, зокрема ExpressVPN, Nord VPN, Hola!VPN, IPVanish VPN, KeepSolid VPN Unlimited, Speedify VPN. Роскомнагляд залишає можливість використання цих сервісів тільки для компаній з так званого білого списку, які повідомили, що ці VPN потрібні їм у роботі.
За даними агрегатора Top10VPN.com, з 24 лютого в Росії заблокували вже 400 видань, 138 фінансових сайтів, 93 – антивоєнних. Проєкт «Роскомсвобода» оцінює загальну кількість блокувань у 741 сайт.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.