Український сервіс доставки медикаментів Liki24.com та платформа для роботи із даними datuum.ai залучили інвестиції від фонду SID Venture Partners.
Оновлено
Ключові факти
- SID Venture Partners не розголошує суми інвестицій, оцінки компаній та інших учасників раунду. Середній чек фонду на ранній стадії – $300 000.
- Платформа для роботи з даними datuum.ai залучила в раунді за участі SID до $900 000, повідомив Forbes співзасновик компанії Леонід Нехимчук. Імена інших інвесторів він не розголошує. За даними Forbes – це приватні ангели. В цьому раунді стартап не отримував оцінки – інвестиції відбулись через інструмент safe note.
- Чек фонду у фінансуванні datuum.ai – $200 000, у Liki24.com – $300 000, повідомив згодом керуючий партнер Дмитро Вартанян.
Контекст
Фонд SID на $15 млн створили у грудні 2021 року. У його портфелі 12 проєктів із українськими засновниками, вісім угод закрито під час повномасштабної війни. Раніше у фонді оголосили про інвестиції у блокчейн-платформу NEAR Protocol, сервіси Elai.io, Mindist.io та SPOKK також без розголошення деталей.
Продукт запущенного наприкніці 2021-го datuum.ai – no-code платформа, що спрощує роботу з великими масивами різнорідних даних для бізнесу. Наразі у стартапу чотири клієнти, платформа постійно допрацьовується. Послуги datuum.ai продаються за місячною підпискою, компанія орієнтується на бізнеси із США та Західної Європи.
На рахунку стартапу сумарно близько $1 млн інвестицій. Окрім поточного раунду $100 000 на початковому етапі вклали засновники – Леонід Нехимчук, 44, та Дмитро Жук, 46. Ідея datuum.ai належить Жуку – вона народилася під час роботи над його попереднім автостартапом OptiDealer. Нехимчук перш ніж приєднатися до нового проєкту був технічним директором каліфорнійської компанії VisiQuate, що спеціалізується на бізнес-аналітиці та великих даних.
Наразі у команді datuum.ai 14 людей. Жук – екс-технічний директор та співзасновник шведсько-української сервісної компанії Sigma Software. Кілька його бізнес-партнерів – Дмитро Вартанян, Валерій Красовський, Володимир Бек та Володимир Чирва – керують SID Venture Partners.
Liki24.com – стартап із доставки ліків, заснований Антоном Авринським у 2017 році. У 2020-му виручка сервісу зросла вчетверо – до $20 млн. Тоді ж компанія отримала найбільший у історії раунд інвестицій – $5 млн від Horizon Capital, Genesis Investments (тепер – F1V), TA Ventures та інших.
У квітні 2021-го року Forbes оцінював стартап Авринського у $20-40 млн. Оцінка проєкту залишилася у цьому діапазоні, каже Вартанян, не розголошуючи точних цифр. «Вони зараз піднімають бридж-раунд для експансії на ринок Євросоюзу, тому ми очікуємо, що вже до кінця року їх оцінка сильно підвищиться», – каже він.
У перший місяць повномасштабного російського вторгнення фінансові надходження Liki24.co в Україні впали до нуля, казав засновник. Авринський сконцентрувався на волонтерських проєктах та посиленні позицій на європейських ринках – у Румунії, Польщі, Угорщині. Наприкінці травня інший медичний проєкт Авринського – сервіс для здачі аналізів на дому Lab24 – отримав грант на розвиток від Google for Startups. На момент публікації Авринський не відповів на запитання Forbes.
Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.