Лідерами із ввезення в Україну спеціалізованого обладнання для майнінгу є підприємства, пов'язані з бізнесменами Ігорем Коломойським та Андрієм Веревським, пише НВ.Бізнес з посиланням на дані агентства бізнес-розвідки Molfar. З 2017 року їхні структури витратили мільйони доларів на таке обладнання.
⚡️ Залишився 1 день! Отримайте доступ до річної підписки Forbes Digital зі знижкою 40%. Промокод: MORNING. Оформлюйте підписку за посиланням.
Ключові факти
- Запорізький завод феросплавів — безперечний лідер із ввезення спецобладнання для майнінгу. У 2021 році підприємство ввезло в Україну блоків обробки інформації на $18,3 млн. Більшість обладнання (на $17,9 млн) поставили АТ ЗФЗ із Грузії від компанії Georgian Manganese наприкінці квітня 2021 року.
- Компанія Georgian Manganese входить в орбіту Ігоря Коломойського, свідчить розслідування Схем. У 2017 році Коломойський через цю компанію вклав $50 млн у майнінг-ферму і планував з партнерами видобути 50 000 біткоїнів. Загалом у 2021 році ЗФЗ імпортував із Грузії та Китаю обладнання для майнінгу майже на 750 млн грн.
- ТОВ «Агро Логістика Тиврів» займає другу позицію із загальною сумою закупівель у $1,54 млн. Підприємство, прописане в Кропивницькому, з листопада 2017 по січень 2019 року здійснило десять закупівель обладнання Bitfury b8, Asic bitmain тощо.
- Агро Логістика Тиврів, за даними YouControl, входить до групи KERNEL. Кінцевим бенефіціаром кропивницької фірми, згідно з YouControl, є глава KERNEL Андрій Веревський.
- Компанія «Дата Процесінг Технолоджі» (Київ) посіла третє місце у списку. У серпні та жовтні 2019 року вона закупила 465 Asic-майнерів Innosilicon T3+57T на суму $1,15 млн.
- ТОВ «ДПТ» належить Олегу Шейку. Раніше, згідно з даними YouControl, він працював на держслужбі — деякий час очолював Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва.
Рейтинг 10 найбільших компаній та фізосіб, що ввозили майнінг-обладнання
Як рахували
До переліку, сформованому експертами Molfar, потрапили українські компанії та фізичні особи, які з 2017 року (з початку активізації майнінг-індустрії по всьому світу), згідно з даними сервісу 52wmb (аналізує митні накладні), закуповували обладнання для майнінгу криптовалюти — Asic на суму від $15 000. Досліджувалися безпосередньо закупівлі блоків обробки інформації (місцями з мінімально необхідними програмами), без урахування вартості іншого допоміжного обладнання та конструкцій.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.