Категорія
Новини
Дата

Один з найбільших майнінгових регіонів заборонить добування криптовалют через економію електроенергії

1 хв читання

Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, до квітня заборонить майнінг криптовалют. Цей регіон є одним із лідерів галузі через дешеву електроенергію, пише Bloomberg.

Ключові факти

  • Також планується заборонити нові проєкти видобування цифрових монет.
  • Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році.
  • Внутрішня Монголія була єдиною провінцією, яка не змогла досягти цільових показників споживання енергії в 2019 році.
  • На тлі цієї новини біткоїн зріс на 6% за сесію – до $47,970.
  • Розташовані у Внутрішній Монголії компанії із застарілими технологіями в сталеливарному, феросплавному, коксовому, графітовому й вугільному секторах енергетики мають закритися до кінця 2022 року, пише Reuters.
  • Регіон також планує до 2025 року встановити понад 100 ГВт потужностей відновлюваних джерел енергії.

Контекст

Усі проєкти з видобутку криптовалют вимагають величезних обчислювальних потужностей і, як наслідок, використовують велику кількість енергії. Внутрішня Монголія, в якій розташовані вугільні шахти, славиться недорогою енергією. Згідно з Індексом споживання електроенергії біткоїна, складеним Кембриджським університетом, на цей регіон припадало 8% світових потужностей для майнінгу біткоїнів.

У цілому на Китай припадає близько 65% потужностей криптомайнінгу. Така ситуація пов’язана з дешевою електроенергією, заводами з виробництва мікросхем і дешевою робочою силою.

У серпні минулого року адміністрація Внутрішньої Монголії позбавила пільг на електрику 21 ферму з видобутку біткоїнів. З 2017 року Китай обмежив торгівлю цифровою валютою, що змусило багато бірж виїхати за кордон.

Цікавий факт

Український бізнесмен Ігор Коломойський разом із бізнесменами Олексієм Кучухідзе і Георгієм Капанадзе 2017 року інвестував у майнінг-ферму в Грузії $50 млн. З листопада 2017-го було добуто 3533 біткоїни. З них Коломойському належить приблизно 1000 біткоїнів.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні