Категорія
Новини
Дата

Один з найбільших майнінгових регіонів заборонить добування криптовалют через економію електроенергії

Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, до квітня заборонить майнінг криптовалют. Цей регіон є одним із лідерів галузі через дешеву електроенергію, пише Bloomberg.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Також планується заборонити нові проєкти видобування цифрових монет.
  • Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році.
  • Внутрішня Монголія була єдиною провінцією, яка не змогла досягти цільових показників споживання енергії в 2019 році.
  • На тлі цієї новини біткоїн зріс на 6% за сесію – до $47,970.
  • Розташовані у Внутрішній Монголії компанії із застарілими технологіями в сталеливарному, феросплавному, коксовому, графітовому й вугільному секторах енергетики мають закритися до кінця 2022 року, пише Reuters.
  • Регіон також планує до 2025 року встановити понад 100 ГВт потужностей відновлюваних джерел енергії.

Контекст

Усі проєкти з видобутку криптовалют вимагають величезних обчислювальних потужностей і, як наслідок, використовують велику кількість енергії. Внутрішня Монголія, в якій розташовані вугільні шахти, славиться недорогою енергією. Згідно з Індексом споживання електроенергії біткоїна, складеним Кембриджським університетом, на цей регіон припадало 8% світових потужностей для майнінгу біткоїнів.

У цілому на Китай припадає близько 65% потужностей криптомайнінгу. Така ситуація пов’язана з дешевою електроенергією, заводами з виробництва мікросхем і дешевою робочою силою.

У серпні минулого року адміністрація Внутрішньої Монголії позбавила пільг на електрику 21 ферму з видобутку біткоїнів. З 2017 року Китай обмежив торгівлю цифровою валютою, що змусило багато бірж виїхати за кордон.

Цікавий факт

Український бізнесмен Ігор Коломойський разом із бізнесменами Олексієм Кучухідзе і Георгієм Капанадзе 2017 року інвестував у майнінг-ферму в Грузії $50 млн. З листопада 2017-го було добуто 3533 біткоїни. З них Коломойському належить приблизно 1000 біткоїнів.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні