Перші слухання у Високому суді Лондона по суті справи за позовом ПриватБанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Генадія Боголюбова мали відбутися у червні 2022 року, однак після клопотання відповідачів суд переніс слухання на рік. Про це в інтерв’ю Forbes розповів СЕО банку Герхард Бьош.
Ключові факти
- У клопотанні до суду представники Коломойського та Боголюбова зазначили, що війна в Україні істотним чином вплинула на їх спроможність брати участь у засіданнях. ПриватБанк виступав проти перенесення.
- Банк продовжить нараховувати проценти у розмірі близько $500 000 щодня, що збільшить суму позову майже до $4,5 млрд.
- ПриватБанк через війну не змінив свою позицію та хоче повернути усі кошти, що були виведені незаконним чином, зазначив Бьош.
Контекст
У грудні 2017 року вже державний ПриватБанк звернувся до Високого суду Лондона з позовом про повернення виведених активів колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим і пов’язаними з ними британськими компаніями на суму понад $2,5 млрд та домігся та всесвітнього арешту їх активів.
У грудні 2018 року суд визнав позов невідповідним його юрисдикції, проте банк оскаржив це рішення в Апеляційному суді Англії та Уельсу у жовтні 2019 року. Припис суду про всесвітній арешт активів лишився чинним до винесення судового рішення по суті, а сума збитків з урахуванням нарахованих процентів зросла до $3 млрд.
З урахуванням позовів банку проти колишніх власників до судів США, Ізраїлю та Кіпру загальна сума претензій до колишніх власників у закордонних юрисдикціях — понад $10 млрд.
У 2016 році держава витратила на докапіталізацію націоналізованого ПриватБанку $5,5 млрд. Суму збитків підтвердили детективи агенції Kroll, що проводили forensic audit банку після його націоналізації.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.