Геннадій Боголюбов

Геннадій Боголюбов
$1,7 млрд
5 місце
100 найбагатших українців 2021

100 найбагатших українців 2021

У лютому 2021‑го Стокгольмський арбітраж відхилив позов кіпрських міноритаріїв найбільшого нафтодобувача країни «Укрнафти» до України. Вони вимагали виплатити їм $6 млрд. На думку міністра юстиції Дениса Малюськи, за компаніями‑позивачами, які контролюють близько 40% «Укрнафти», стоять Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов. Партнери вимагали компенсацію за збитки, викликані пільговими поставками газу для населення і збільшенням ренти. «Коломойський і Боголюбов отримають нуль доларів, а не шість мільярдів», – прокоментував рішення арбітражу Малюська. Це не остання погана новина для Боголюбова. Один із ключових бізнесів групи «Приват» – феросплави, експорт яких упав у 2020‑му на 25%. На феросплавників чекають важкі часи. Парламент, виконуючи вимогу Євросоюзу, планує посилити екологічні норми для промислових підприємств, що призведе до багатомільйонних витрат на модернізацію.

100 найбагатших українців 2020

Кінець 2016 року відзначився для Геннадія Боголюбова кардинальною зміною портфеля активів. ПриватБанк, у якому його частка перевищувала 40%, було націоналізовано, а гірничодобувну компанію Consolidated Minerals купила китайська Tian Yuan. Відтоді основні інтереси Боголюбова зосереджені у нафтогазовому секторі та благодійній діяльності.

Однак він не забув і про потреби у сировині для феросплавних заводів, що належать групі «Приват». Угода про продаж Consolidated Minerals надала колишньому власнику право щорічно купувати за ринковими цінами до 600 000 тонн марганцевої руди (близько 1% загальносвітового виробництва).

Коротка біографія:

1984 рік. Закінчив Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут

1992 рік. За пропозицією Сергія Тігіпка заснував ПриватБанк разом з Ігорем Коломойським, Олексієм Мартиновим, Леонідом Милославським

2007 рік. У Єрусалимі завершена реставрація Синагоги імені Рабина Гетса, на її стіні встановили пам’ятну табличку: «Відремонтована й оновлена завдяки Цві Гіршу» (Геннадію Боголюбову)

Поруч в рейтингу «100 найбагатших українців 2021»
Участь в рейтингах
Попередній слайд
Наступний слайд
Статті по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Останні новини по темі
Попередній слайд
Наступний слайд