Категорія
Новини
Дата

Світовий банк, МОН та Мінфін підписали низку угод на $415 млн. На що витратять кошти

2 хв читання

Уряд отримає фінансування від Світового банку у розмірі $415 млн на будівництво й модернізацію шкільних укриттів та інші потреби. Про це Forbes Ukraine повідомила пресслужба МОН.

Нині 75% українських шкіл мають укриття. У решті закладах загальної освіти проводити офлайн навчання під час повномасштабної війни неможливо.

Практичний МBA від Forbes на реальних кейсах, щоб прокачати навички управління на прикладі Володимира Кудрицького, ексголови правління «Укренерго». 

Премʼєра другого сезону YouTube проєкту «Директорія» вже на каналі Forbes Ukraine!

Ключові факти

  • Міністерство освіти й науки України, Міністерство фінансів України та Світовий банк підписали низку угод за програмою LEARN, що передбачає фінансування на $415 млн строком на три роки.
  • Кошти спрямують на підтримку української системи освіти під час війни. Наприклад, на побудову нових укриттів, закупівлю інклюзивних автобусів для перевезення учнів, забезпечення підвищення кваліфікації вчителів, а також продовження реформи НУШ (Нової української школи).
  • Для реалізації програми Міжнародний банк реконструкції та розвитку надасть позику на суму $235 млн, а Міжнародна асоціація розвитку – кредит розміром $150 млн. Інвестиційна частина програми забезпечуватиметься коштом гранту Мультидонорського трастового фонду допомоги, відновлення, реконструкції та реформування України в розмірі $30 млн, повідомляє пресслужба МОН.
  • «Механізмом Світового банку передбачено, що він компенсує здійснені видатки, – сказав Forbes міністр освіти й науки України Оксен Лісовий після підписання угоди під час спілкування з журналістами. – Тобто, повертає в державний бюджет всі витрачені кошти. Сьогодні ми витрачаємо кошти на укриття й ці кошти повертаються. Це називається ретроактивним фінансуванням».
  • Перемовини щодо отримання фінансування тривали фактично півтора року, сказав Лісовий. «Ми мали десять років прогалини, коли загальна освіта не фінансувалася Світовим банком, – додав він. – МОН є першим міністерством, яке досягло цього результату зі Світовим банком».

Контекст

У 75% українських шкіл присутні укриття, сказав Лісовий під час розмови з журналістами після підписання угоди. У березні 2023-го американська компанія Palantir, що розробляє ШІ-інструменти для аналізу даних, підписала меморандум із Міносвіти. Алгоритми Palantir допоможуть визначити, які українські школи потрібно ремонтувати у першу чергу та де будувати укриття. На основі цієї аналітики Міносвіти прийматиме рішення про розподіл субвенцій.

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення РФ на січень 2024-го становить $157,2 млрд, свідчить оцінка експертів проєкту KSE «Росія заплатить». 4,3% або $6,8 млрд від цих збитків зазнала сфера освіти, йдеться в дослідженні.

Загалом внаслідок бойових дій зруйновано щонайменше 380 та пошкоджено 3429 об’єктів освітньої інфраструктури, йдеться у звіті KSE. Основні втрати у сфері освіти стосуються закладів середньої, дошкільної та профтехосвіти.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд