Категорія
Новини
Дата

Світовий банк виділить $12 млрд для подолання продовольчої кризи. Він фінансуватиме проєкти у сферах сільського господарства

Світовий банк анонсував виділення $12 млрд для подолання продовольчої кризи у світі. Сумарна підтримка протягом наступних 15 місяців сягне $30 млрд. Про це повідомила пресслужба Світового банку.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • З цієї суми фінансуватимуть проєкти у сферах сільського господарства, харчування, соціального захисту та зрошення. Зокрема, вони будуть спрямовані на стимулювання виробництва харчових продуктів та добрив, покращення продовольчих систем, сприяння розширенню торгівлі та підтримку вразливих домогосподарств і виробників.
  • Більша частина ресурсів спрямовується на Африку та Близький Схід, Східну Європу, Центральну та Південну Азію.
  • Крім того, портфель Світового банку вже включає невиплачені залишки в розмірі $18,7 млрд у продовольчих проєктах, тож сумарно підтримка у найближчі 15 місяців сягатиме $30 млрд.
  • Фінансова підтримка стосуватиметься чотирьох пріоритетів: підтримка виробництва та виробників, сприяння зростанню торгівлі, підтримка вразливих домогосподарств, інвестиції в стабільну продовольчу безпеку та харчову безпеку.

Контекст

Раніше повідомлялося, що Україна не може вивезти близько 90 млн т виробленої аграрної продукції, через те що Росія заблокувала українські порти. Майже 70 суден заблоковані в морських портах України, шість суден під іноземними прапорами заблоковані в Маріупольському морському порту. Україна не контролює чотири порти: Маріупольський, Бердянський, Скадовський та Херсонський. Ці порти сумарно забезпечували 7,5% усієї перевалки.

ООН попереджає про глобальну продовольчу кризу.

Велика Британія вже оголосила про скасування мит на всі товари з України. Європейська комісія також запропонувала призупинити на рік дію всіх імпортних мит на весь український експорт до ЄС.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні