Європейський союз вимагатиме від американської Apple відкрити операційну систему iPhone та iPad для конкуруючих технологій, інакше компанія ризикує зіткнутися зі значними штрафами. Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.
Apple – найбільша технологічна корпорація у світі з капіталізацією у понад $3 трлн. У 2024-му вона вперше стала лідером із постачання смартфонів, обігнавши Samsung.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Європейські регулятори вважають, що відповідно до закону «Про цифрові ринки» (DMA) Apple зобовʼязана дотримуватися суворих нових правил: операційні системи повинні бути повністю сумісними з іншими технологіями.
- Таким чином ЄС спробує змусити Apple переробити свої сервіси, щоб дозволити іншим компаніям отримати доступ до операційної системи iPhone та iPad.
- Одна з цілей DMA полягає в тому, щоб інші розробники могли отримати доступ до ключових функцій iPhone, як-от голосові команди Siri та його платіжний чип.
- ЄС може ухвалити рішення про початок офіційного розслідування, якщо Apple не дотримуватиметься вимог DMA, що в кінцевому підсумку може призвести до великих штрафів у розмірі до 10% від світового річного обороту.
Контекст
У липні цього року стало відомо, що для врегулювання вимог ЄС Apple дозволить розробникам використовувати технологію tap-and-go, або технологію бездротового звʼязку ближньої дії (NFC) для використання Apple Pay і Apple Wallet.
Компанія таким чином уникла офіційного звинувачення в порушенні законодавства ЄС.
Санкції ЄС за антиконкурентну практику включали б штраф у розмірі до 10% загального світового річного обороту групи. У 2023 році виручка Apple у розмірі $383 млрд означала б штраф приблизно $40 млрд.
На початку вересня Apple програла суд у справі про сплату податків в Ірландії на €13 млрд ($14,4 млрд). Це стало поштовхом до посилення боротьби ЄС з податковими пільгами, які держави надають великим компаніям.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.