Категорія
Новини
Дата

TotalEnergies вирішила продати частку у спільному з росіянами підприємстві. Компанії закидали участь у постачанні палива російській армії

Французький нафтовий гігант TotalEnergies, якого звинуватили у постачанні пального для російських літаків, заявила, що продасть свою частку в «Тернефтегаз», спільному підприємстві з російським «Новатек», йдеться у заяві компанії.

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • «26 серпня TotalEnergies і «Новатек» підписали остаточний договір купівлі-продажу 49% акцій TotalEnergies в «Тернефтегазі», – йдеться у заяві.
  • Закриття угоди очікується у вересні 2022 року за звичайних умов.
  • У компанії також додали, що 6 липня TotalEnergies оголосила про продаж решти 20% акцій у Хар’ягінському нафтовому проєкті «Зарубіжнєфті». Цю угоду було завершено 3 серпня.

Контекст

Газета Le Monde повідомила в середу, що TotalEnergies брала участь у постачанні газового конденсату для виробництва реактивного пального, яке могло використовуватися російськими військовими літаками в Україні, через частку французької фірми в спільному підприємстві з російським «Новатеком».

Газета повідомила, що авіаційне пальне, доставлене на дві бази ВПС Росії, які, ймовірно, причетні до завдання авіаударів по Україні, було виготовлено з газового конденсату, що постачається «Тернафтогазом», у якому TotalEnergies володіє 49%.

TotalEnergies, яка, на відміну від великих західних конкурентів, зберегла свої активи в Росії, попри критику, заявила, що в неї немає інфраструктури, яка щось постачала б російським військовим, і нічого не знає про потенційне виробництво авіагасу її діловими партнерами.

Після публікації міністр транспорту Франції Клеман Бон закликав до розслідування того, чи була причетна французька нафтова компанія TotalEnergies до постачання пального для реактивних літаків російським військовим через місцеве підприємство.

26 серпня TotalEnergies відкинула звинувачення в постачанні пального для російської армії і повідомила, що все авіаційне пальне з російського заводу, в якому вона має частку, іде виключно на експорт.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні