«Парад» пошкодженої російської військової техніки на Хрещатику, Київ, Україна, 22 серпня 2022 року. /Getty Images
Категорія
Війна
Дата

«Парад» знищеної російської техніки відвідали тисячі українців та висвітлили світові медіа. Скільки вона може коштувати? Оцінка Forbes

«Парад» пошкодженої російської військової техніки на Хрещатику, Київ, Україна, 22 серпня 2022 року. Фото Getty Images

З 20 по 26 серпня в Києві триває виставка російської військової техніки, яку знищили ЗСУ. На ній представлено близько 80 одиниць. Forbes порахував її вартість.

Дівчинка в рожевій спідниці та футболці з Мікі-Маусом стоїть на зруйнованому російському танку в центрі київського Хрещатика. За її спиною – два щільні ряди згорілої воєнної техніки та вулиця, заповнена пішоходами. 

Така на вигляд одна з найкращих фотографій вихідних 20-21 серпня, за версією британського медіа The Guardian. Головна героїня цього кадру – одна з тисяч глядачів, що відвідали виставку військової техніки Росії, знищеної українською армією. Експозиція відкрилась до Дня Незалежності України. 

«Окупанти хотіли провести парад в нашій столиці, – написав міністр оборони України Олексій Резников у Twitter. – Окей, вони тут. Тонни металобрухту». Схожим чином ідею виставки формулює міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський: такий парад на Хрещатику – єдиний, на який може розраховувати Росія. «Мрійте обережно», – додав він. 

Виставка, підготовка до якої розпочалась 19 серпня, організована силами Міністерства оборони та Міністерства внутрішніх справ за участі Військово-цивільної адміністрації, пише в Telegram-каналі радник міністра оборони Олексій Копитько. Техніку доставили з усіх напрямків, додає він, а «спонсори» параду – ЗСУ, Національна гвардія, Головне управління розвідки та інші структури Сил оборони України. 

«Парад» знищеної російської техніки відвідали тисячі українців та висвітлили світові медіа. Скільки вона може коштувати? Оцінка Forbes /Фото 1

Ракети від реактивної системи залпового вогню

«Парад» знищеної російської техніки відвідали тисячі українців та висвітлили світові медіа. Скільки вона може коштувати? Оцінка Forbes /Фото 2

Бойова машина піхоти

Фото УНІАН

Залишки танку Фото Фото УНІАН

Getty Images

Самохідна гаубиця «Мста-С» (в центрі) Фото Getty Images

«Парад» знищеної російської техніки відвідали тисячі українців та висвітлили світові медіа. Скільки вона може коштувати? Оцінка Forbes /Фото 3

Бронетранспортер

Таміла Шустова

Залишки гусеничної бронетехніки Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Бронеавтомобіль «Тайфун» Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Ракети від реактивної системи залпового вогню Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Бронеавтомобіль «Тигр» Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцир-С1» Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Система залпового вогню «Солнцепек» Фото Таміла Шустова

Таміла Шустова

Система залпового вогню «Солнцепек» Фото Таміла Шустова

Тома Міроненко

Система залпового вогню «Солнцепек» Фото Тома Міроненко

Тома Міроненко

Бронетранспортер Фото Тома Міроненко

Тома Міроненко

Залишки танку Фото Тома Міроненко

Попередній слайд
Наступний слайд

Це наймасштабніша, але не перша виставка спаленої російської техніки. У травні аналогічну експозицію відкрили на Михайлівській площі в Києві. Тоді техніку звозили з передмістя столиці: саме її російська армія використовувала у боях за місто. На виставці можна було побачити, зокрема, танк Т-72Б3, башту БМД-4, машину радіоелектронної боротьби та частину позашляховика «Тигр». 

Під час візиту в Україну в червні виставку на Михайлівській відвідав прем’єр Великої Британії Борис Джонсон. Згодом українські трофеї побачили інші іноземці: експозиції подорожували до Польщі та Чехії. 

На Летенській рівнині у Празі виставили танк Т-90, комплекс «Бук» та ракети, якими росіяни обстрілювали українські міста. А на Замковій площі у Варшаві опинились знищені танк Т-72Б, гаубиця «Мста-С» та залишки снарядів систем залпового вогню «Ураган» і «Смерч».

Про виставку на Хрещатику розповідають світові медіа. Як українці роблять селфі на фоні знищеної техніки, описали, зокрема, Business Insider, Washington Post, The Guardian, Euronews. Українці влаштували глузливий парад із близько 80 спалених і виведених з ладу російських танків і військових машин, пише The New York Times. 

За підрахунками Forbes, вартість техніки з виставки на Хрещатику сягає $176 млн

«Парад» знищеної російської техніки відвідали тисячі українців та висвітлили світові медіа. Скільки вона може коштувати? Оцінка Forbes /Фото 4

Зокрема, в «параді» взяли участь 7 танків Т-90 «Владімір». Вартість одного – $4 млн. Цінність цього трофею – не тільки в грошах. Т-90 став символом РФ, і президент Росії недарма назвав його «Владімір», зазначив начальник генштабу ЗСУ Сергій Корнійчук у репортажі Військового телебачення України.

Ще один важливий експонат – самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс «Панцирь-С1». «Таких ЗСУ затрофеїли два, – сказав військовий кореспондент Юрій Стоянський у цьому репортажі. – Один з них передали на дослідження західним партнерам». Forbes оцінює вартість комплексу в $14 млн. 

Також на виставці можна побачити:

  • 7 самохідних гаубиць «Мста-С». Вартість однієї – $5,6 млн.
  • 3 системи залпового вогню «Солнцепек». Вартість однієї – $15 млн.
  • 6 броньованих автомобілів «Тайфун». Вартість одного – $3 млн.
  • 10 танків Т-80. Вартість одного – $1,5 млн. 
Як ми рахуємо? /Таміла Шустова

Як ми рахуємо?

Forbes вивчає вартість відповідної техніки в торговельних контрактах. Беруться до уваги рік угоди та модифікація техніки. Для оцінки унікальних обʼєктів ми враховуємо вартість аналогів, вартість більш та менш досконалих зразків та, у виняткових випадках, оцінки експертів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні