У січні-березні товарообіг України склав $26 млрд, що на 0,8%, або на $200 млн більше, ніж за аналогічний період у 2023-му, про це свідчать дані Державної митної служби.
Форум «Енергія бізнесу» у Києві вже 9 жовтня
Бізнес будує нову енергореальність, забезпечуючи незалежність в умовах блекаутів. 9 жовтня на форумі «Енергія бізнесу» обговоримо технології та інвестиції, що змінюють правила гри на енергоринку. Дізнайтеся, як адаптувати бізнес до майбутніх енергетичних викликів, за посиланням.
Ключові факти
- Протягом першого кварталу в Україну імпортували товарів на суму $16 млрд, що на 3% більше, ніж у січні-березні 2023-го року.
- Водночас експортували цьогоріч товарів на $10 млрд, що на 3% менше, ніж у першому кварталі минулого року.
- Найбільше імпортували товарів до України з Китаю – $3 млрд, Польщі – $1,6 млрд і Німеччини – $1,3 млрд.
- Експортували з України найбільше до Польщі – на $992 млн, Іспанії – на $813 млн, Китаю – на $789 млн.
- Найбільш імпортовані категорії товарів: машини, устаткування та транспорт ($5,3 млрд), продукція хімічної промисловості ($3 млрд) та паливно-енергетичні ($2 млрд).
- До найбільш експортованих з України товарів увійшли: продовольчі ($6,5 млрд), метали та вироби з них ($1,1 млрд) та мінеральні продукти ($924 млн)
Контекст
Україна у лютому експортувала товарів на $3,4 млрд, що дорівнює результату січня та майже на 2% більше, ніж у лютому минулого року. Імпорт товарів порівняно з січнем скоротився на 2,3% – до $4,96 млрд, а в порівнянні з лютим 2023 року зафіксовано падіння на 6%. У результаті дефіцит торгівлі товарами скоротився до $1,55 млрд з $1,68 млрд у січні.
Експорт зерна у лютому досяг рекордного для воєнного часу показника у 5,8 млн т – $950 млн у грошовому еквіваленті. Це на 8% більше експорту за січень 2024 року, але на 12% нижче, ніж у лютому минулого року – здебільшого через падіння світових цін на зернові.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.