Категорія
Новини
Дата

Міжнародний кримінальний суд після санкцій Трампа закликав 125 країн-учасниць «стати на захист справедливості»

1 хв читання

Президент США Дональд Трамп підписав указ про санкції проти Міжнародного кримінального суду (МКС), звинувативши його у «неправомірних діях» до Сполучених Штатів, Ізраїлю та їхніх союзників. Про це повідомила пресслужба Білого дому. МКС засудив санкції, наголосивши на загрозі незалежності суду, та закликав 125 країн-учасниць захищати справедливість.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та головними новинами від Forbes Ukraine

Дякуємо за підписку

Деталі 

  • Згідно з заявою Білого дому, указ передбачає фінансові обмеження та візові санкції для посадовців МКС і членів їхніх родин, які брали участь у розслідуваннях проти американських та ізраїльських громадян.
  • «Дії МКС проти Ізраїлю та США створили небезпечний прецедент, ставлячи під загрозу нинішніх і колишніх американських військовослужбовців. Вони можуть стати жертвами переслідувань, жорстокого поводження та навіть арештів», – йдеться у тексті президентського указу.
  • У МКС заявили, що рішуче підтримуватимуть свій персонал і зобовʼязуються продовжити забезпечувати справедливість та надію мільйонам невинних жертв насильства по всьому світу, незважаючи на будь-які виклики.
  • Суд закликав 125 держав-учасниць, громадянське суспільство та всі країни світу «обʼєднатися заради справедливості та основних прав людини».

Контекст 

У листопаді минулого року Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт премʼєр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, колишнього міністра оборони Йоава Галланта та кількох лідерів ХАМАС одночасно. У суді заявили, що Нетаньягу і Галлант використовували «голод як метод ведення війни», блокуючи доступ палестинців до гуманітарної допомоги та навмисно атакуючи цивільних осіб. Ізраїль відкинув ці звинувачення як неправдиві й антисемітські.

Під час свого першого президентства Трамп заявляв, що МКС «не має юрисдикції, легітимності та повноважень» стосовно США, ані США, ані Ізраїль не є підписантами Римського статуту – міжнародного договору, що визначає юрисдикцію МКС та перелік злочинів, які суд має право розслідувати, зокрема воєнні злочини, злочини проти людяності, геноцид і злочини агресії.

США та Ізраїль не визнають юрисдикцію МКС і тому не зобовʼязані виконувати його ордери на арешт. За Римським статутом, підписанти зобовʼязані виконувати ордери незалежно від статусу обвинувачених, але багато урядів країн-підписантів дотримуються принципу, що глави держав мають імунітет від рішень міжнародних судів.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Перший випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні