Категорія
Новини
Дата

Індія та Пакистан домовилися про повне припинення вогню

1 хв читання

Індія та Пакистан за посередництва США досягли угоди про негайне та повне припинення вогню. Про це повідомив президент США Дональд Трамп у своїй соцмережі Truth Social 10 травня.

Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.

Деталі 

  • За його словами, це стало результатом «тривалої ночі переговорів за посередництва США». «Вітаю обидві країни за їхній здоровий глузд і мудрість», – зазначив Трамп.
  • Міністр закордонних справ Пакистану Ісхак Дар підтвердив, що сторони домовилися про негайне припинення вогню. Індія також підтвердила припинення вогню. У МЗС Індії повідомили, що Індія та Пакистан припинили всі обстріли й бойові дії на суші, у повітрі та на морі з 17:00 за місцевим часом (14:30 за Києвом).
  • Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що протягом останніх 48 годин він разом із віце-президентом Венсом спілкувалися з високопосадовцями Індії та Пакистану, зокрема з прем’єр-міністрами Нарендрою Моді та Шехбазом Шаріфом, міністром закордонних справ Субрахманьямом Джайшанкаром, начальником штабу армії Асімом Муніром, а також радниками з національної безпеки Аджитом Довалом і Асімом Маліком.
  • «Я радий повідомити, що уряди Індії та Пакистану домовилися про негайне припинення вогню та початок переговорів щодо широкого кола питань на нейтральній території. Ми вітаємо прем’єр-міністрів Моді та Шаріфа за їхню мудрість, розсудливість і державницький підхід у виборі шляху миру», – заявив держсекретар.

Контекст

22 квітня в районі Пахалгаму, у контрольованій Індією частині штату Джамму і Кашмір, бойовики здійснили напад на групу туристів, відкривши вогонь. Унаслідок атаки загинули 26 осіб. Відповідальність узяло на себе раніше невідоме угруповання «Кашмірський опір». Індія звинуватила Пакистан у причетності до нападу, але Ісламабад відкинув ці звинувачення.

У відповідь Нью-Делі призупинило дію Індуського водного договору 1960 року, який регулює розподіл вод річок системи Інду. Згідно з угодою, Індія контролює східні річки (Сатледж, Біас, Раві), а Пакистан – західні (Інд, Джелам, Чинаб). Договір забезпечує співпрацю та обмін даними, запобігаючи використанню води як інструменту тиску під час конфліктів. Крім того, Індія закрила єдиний наземний прикордонний перехід, скоротила дипломатичну присутність і анулювала візи для громадян Пакистану.

Пакистан у відповідь скасував візи для індійських громадян, заборонив польоти індійських авіакомпаній і припинив торгівлю з Індією.

У ніч на 7 травня Індія розпочала військову операцію «Сіндур», у межах якої завдала ударів по дев’яти об’єктах на території Пакистану. У ніч на 10 травня Пакистан розпочав операцію «Буньян уль-Марсус» («Міцна стіна»), атакувавши індійські авіабази та склади ракет. Операція мала на меті ураження ключових стратегічних об’єктів Індії.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
Другий випуск 2025 року вже у продажу

Замовляйте з безкоштовною доставкою по Україні